Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek

6 listopada, za sprawą pań bibliotekarek i dziewczynek z Klubu Czytelniczego, oddziały przedszkolne i klasy pierwsze, świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya.

Czytaj więcej: Świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek

Międzyszkolne Centrum Informacji

 

Pracownice bibliotekiBiblioteka stanowi Międzyszkolne Centrum Informacji dla uczniów i nauczycieli, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Jest interdyscyplinarną pracownią służącą do realizacji potrzeb dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Użytkownikami naszej biblioteki są uczniowie, nauczyciele, pracownicy i absolwenci szkoły.
       Obecnie biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia. W pierwszym znajduje się wypożyczalnia z. W drugim usytuowana jest czytelnia. Do dyspozycji czytelników jest 10 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.
       Nasza biblioteka ma dobrze wyposażoną pracownię komputerową, jest nowoczesna, ale nie zapominamy, że sercem biblioteki są książki, a najważniejszy dla nas jest czytelnik.
       Zbiory naszej biblioteki to ponad 25 tysięcy książek. Zdecydowana większość z nich to lektury szkolne i beletrystyka. Spośród pozostałych na uwagę zasługuje bogaty księgozbiór podręczny składający się z wielu encyklopedii, słowników i leksykonów. Oprócz książek posiadamy też bogatą filmotekę na płytach CD oraz encyklopedie i słowniki multimedialne.
       Zbiory biblioteczne są inwentaryzowane i opracowywane za pomocą programu komputerowego MOL Optivum. Komputerowe wyszukiwanie informacji ułatwiają katalogi: alfabetyczny, tytułowy, przedmiotowy i wg klasyfikacji UKD.

Nauczyciele bibliotekarze:

mgr Katarzyna Bednarek
mgr Agnieszka Modlińska
mgr Marta Kowalczyk
mgr Sławomir Doniak

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek 7.30 - 14.50
piątek 7.30 - 13.55

Historia

Międzyszkolne Centrum Informacji w Topoli Królewskiej zostało powołane decyzją dyrektora szkoły. Jako główna pracownia w szkole MCI spełnia wszystkie kryteria ogólnie służące rozwojowi ucznia, a w szczególności przygotowuje do samodzielnego korzystania z dóbr kultury. MCI zajmuje parter budynku, stanowiąc centralną część szkoły (około 120 m 2). Obejmuje czytelnię, w której znajdują się księgozbiór podręczny, telewizor, magnetowid, wypożyczalnię z 10 stanowiskami komputerowymi, drukarką, skanerem i kserokopiarką. MCI stanowi również uczniów naszej szkoły, środowiska lokalnego centrum informacji życia kulturalnego, intelektualnego oraz daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia.