Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Książka nas łączy, czyli Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych to „święto” biblioteki, do którego po raz kolejny włączyli się uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej. "Książka nas łączy"- pod takim hasłem dzisiaj świętowaliśmy.

A jak świętowaliśmy?

Chcieliśmy zaskoczyć swoich czytelników i pokazać ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. I udało się. Kolorowa oprawa biblioteki, plakaty, gazetki, balony, a przede wszystkich konkursy i słodka nagroda sprawiły, że bibliotekę odwiedziły tłumy czytelników. Od samego rana działo się. Dziewczynki z oddziałów gimnazjalnych: Natalia Filipiak, Natalia Kamińska, Małgosia Majda i Wiktoria Lewandowska razem z opiekunem p. Katarzyną Bednarek przygotowały atrakcje dla starszych i tych trochę młodszych kolegów. Na przerwach uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, w których musieli wymienić książki z imieniem w tytule, wykazać się znajomością autorów książek, bohaterów, począwszy od "Kubusia Puchatka" A. A. Milne, poprzez "Krzyżaków" H. Sienkiewicza, a skończywszy na nowościach wydawniczych, które zostały zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Można również "zaczytać się" w gazetce tematycznej, która przedstawiała 9 argumentów, w których w przejrzysty sposób uzasadniono, dlaczego warto czytać książki. To nie teorie o tym, że "czytanie rozwija", lecz wymierne korzyści.

To tylko niektóre z propozycji i mam nadzieję, że choć trochę zachęcą młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę- dodała p. Katarzyna Bednarek.

Będziemy jeszcze zaskakiwać swoich czytelników, odwiedzajcie nas koniecznie:).