Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Zabawa w kodowanie z robotami Finch

Czym jest kodowanie i jakie daje możliwości? Dlaczego warto uczyć się kodowania? O tym mogli dowiedzieć się uczestnicy zajęć kodowania. Z oferty skorzystali uczniowie klas siódmych i kilku oddziałów gimnazjalnych.

Podejmując się różnych działań i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów p. Katarzyna Bednarek zainicjowała po raz  drugi  zajęcia kodowania z robotami Finch, w ramach projektu " Link do przyszłości - Zaprogramuj swoją karierę”. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

Uczniowie zgłębiali tajemnice programowania w języku Scratch, a następnie z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i radością samodzielnie kodowali roboty Finch, zwane „płaszczkami”. Młodzi programiści instruowani przez nauczyciela informatyki, p. Piotra Cieślarka sprawiali, że roboty wykonywały ich polecenia, m.in. jeździły, skręcały, świeciły, omijały przeszkody. Najbardziej emocjonujące były wyścigi z przeszkodami. Okazało się, że kodowanie może być wyśmienitą rozrywką i zabawą a zarazem świetnym ćwiczeniem. Poznając kolejne możliwości małych robotów uczniowie wyznaczali sobie kolejne zadania i cele.