Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości w naszej szkole.

A z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.

Z okazji tego szczególnego dnia, inicjatorki akcji p. Katarzyna Bednarek i p. Iwona Bartczak wraz z wolontariuszkami z oddziałów gimnazjalnych przygotowały "Tablicę życzliwych słów" oraz kopertę, gdzie można było wrzucać karteczki z pozdrowieniami. Każdy mógł podzielić się pozytywną myślą i przesłać ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły. A na 7 godzinie lekcyjnej listonosz Szkolnej Poczty Życzliwości roznosił pozdrowienia przesłane do osób, które lubimy. Niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.
Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Zachęcamy do bycia życzliwymi osobami nie tylko 21 listopada!