Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Drzwi firm stanęły otworem

 

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie „Otwarta firma – zawody w mojej okolicy".

Czytaj więcej: Drzwi firm stanęły otworem

Wycieczki zawodoznawcze

Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie - żaden wiatr nie jest dobry

Seneka

Zadaniem szkoły jest przygotowanie młodzieży do świadomych wyborów edukacyjno- zawodowych. Ważne jest, by uczynić to jak najwcześniej, najlepiej już w gimnazjum. Kogo objąć działaniami doradczymi? Każdego ucznia, bo każdy powinien doświadczać pracy. W jaki sposób? Organizując wycieczki zawodoznawcze i spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

.

,,Kurs na poligrafię '', czyli wycieczka do Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi

29 stycznia uczniowie klas IE i IID wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Zespołu Szkół Poligraficznych im. Mikołaja Reja w Łodzi. Celem wycieczki był udział w warsztatach i poszerzenie wiedzy z zakresu poligrafii.

Czytaj więcej: ,,Kurs na poligrafię '', czyli wycieczka do Zespołu Szkół Poligraficznych w Łodzi

SKP edukował się w De Heus w Łęczycy

 

W dniu 6 lutego 2015 roku grupa uczniów z SKP, w ramach realizacji programu  „Na Własne Konto", brała udział w wycieczce edukacyjnej do firmy De Heus w Łęczycy.

Czytaj więcej: SKP edukował się w De Heus w Łęczycy