Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

SKP edukował się w De Heus w Łęczycy

W dniu 6 lutego 2015 roku grupa uczniów z SKP, w ramach realizacji programu  „Na Własne Konto", brała udział w wycieczce edukacyjnej do firmy De Heus w Łęczycy.

Uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię oraz profil działalności firmy. Dowiedzieli się również, na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie i jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na pracowników. Oprócz kierunkowego wykształcenia ważne są predyspozycje zawodowe przyszłych pracowników oraz znajomość języków obcych (język angielski). Następnie gimnazjaliści przeszli przez halę produkcyjną, gdzie zapoznali  się z procesem produkcji pasz zwierzęcych.

De Heus to holenderska firma o ponad 100-letniej tradycji. Działa w ponad 50 krajach na całym świecie i należy do najlepszych firm w przemyśle paszowym. Działalność firmy została doceniona i wyróżniona przez królową Niderlandów, co oznacza, że w nazwę firmy zostało włączone określenie „królewski" (Royal De Heus Group), a w logo pojawił się wizerunek holenderskiej korony.