Polish English German 

Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Mali podróżnicy na tropie odkryć, czyli "Maja na tropie jaja"

11 kwietnia w Międzyszkolnym Centrum Informacji odbyły się zajęcia dla przedszkolaków pt. "Podróżnicy na tropie odkryć" realizowane w ramach projektu ogólnopolskiej akcji Czytam sobie w bibliotece. Wszystko to za sprawą pani Katarzyny Bednarek, inicjatorki akcji w naszej bibliotece.

Czytaj więcej: Mali podróżnicy na tropie odkryć, czyli "Maja na tropie jaja"

Czytajmy maluchom, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Klubem Czytelniczym

 

Tym razem zajęcia w ramach programu „PoczytajMy” przeprowadziły uczennice klasy IIIB: Aleksandra Bartczak oraz Aleksandra Wojtczak. Dziewczyny przygotowały zajęcia, których motywem przewodnim była oczywiście książka, ta bogato i mniej ilustrowana. A dlaczego właśnie książka? Ponieważ, co roku 2 kwietnia,  w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma on na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. 

Czytaj więcej: Czytajmy maluchom, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Klubem Czytelniczym

Życzenia wielkanocne

"Narysuj opowieść" w formie komiksu

Czytam sobie w bibliotece

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Czytam sobie w bibliotece". W związku z tym w Międzyszkolnym Centrum Informacji, za sprawą p. Katarzyny Bednarek prowadzone będą spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, oparte o treść książek z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont.