Polish English German 

Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Pomysł na "Zdrową i wesołą kanapkę"

 

Kanapka jest pożywną, smaczną i zdrową przekąską. Zwłaszcza, że w sprytny sposób można w niej ukryć wiele witamin zawartych w warzywach. Bo przecież każdy wie, że kolorowe, zabawne kanapki cieszą oko i nie sposób obok takich kanapek przejść obojętnie. Przekonały nas do tego uczestniczki konkursu, które przygotowały zabawne kanapki, wycięte z nich wesołe zwierzątka, uśmiechnięte buźki czy kwiatki.

Czytaj więcej: Pomysł na "Zdrową i wesołą kanapkę"

Świat oczami młodych. Projekt znaczka pocztowego.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu plastycznego „Świat oczami młodych”. Konkurs ten to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka!

Czytaj więcej: Świat oczami młodych. Projekt znaczka pocztowego.

Noc Bibliotek w Miłoszówce

Piżama party w bibliotece? Dlaczego nie! W ,,Noc Bibliotek” wszystko jest dozwolone. Mogli się o tym przekonać uczniowie Miłoszówki, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie  i biblioteki - najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek w Miłoszówce

"Jak nie czytam, jak czytam"

Uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi włączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam!", której organizatorem jest miesięcznik "Biblioteka w szkole". Tym razem byli to drugoklasiści.

Czytaj więcej: "Jak nie czytam, jak czytam"

"Poczytamy o ... pszczołach" przedszkolakom

W ramach akcji „PoczytajMy” włączyliśmy się do akcji „Poczytamy o…pszczołach”. Akcja prowadzona jest w partnerstwie ogólnopolskiej inicjatywy „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.  Nasza szkoła jako jedna ze 100 placówek w Polsce otrzymała  od Centrum Edukacji Obywatelskiej zestaw promujący tę akcję - książkę pt. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy oraz nasiona kwiatów przyjaznych pszczołom.

Czytaj więcej: "Poczytamy o ... pszczołach" przedszkolakom