Polish English German 

Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Czytam sobie w bibliotece

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Czytam sobie w bibliotece". W związku z tym w Międzyszkolnym Centrum Informacji, za sprawą p. Katarzyny Bednarek prowadzone będą spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, oparte o treść książek z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont.

Na warsztatach w Politechnice Łódzkiej

 

Pod koniec lutego uczniowie klasy IC, klasy innowacyjnej, pod opieką p. Piotra Cieślarka i p. Katarzyny Bednarek wzięli udział w warsztatach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników Politechniki Łódzkiej.

Czytaj więcej: Na warsztatach w Politechnice Łódzkiej

Smaki regionu łączą pokolenia

Każdego roku Tłusty Czwartek jest dniem, w którym w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbywa się Pokaz Potraw Regionalnych - w tym roku już po raz siedemnasty. Pokaz ten jest dowodem na to, że nie tylko muzyka, ale i smaki regionu łączą pokolenia. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało "Pyszna świnka aż leci ślinka" i to właśnie potrawy z wieprzowiny były  jednym ze składników każdej, prezentowanej potrawy. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej.

Czytaj więcej: Smaki regionu łączą pokolenia

Młodzieżowa Rada Gminy Łęczyca integruje...

Młodzieżowa Rada Gminy Łęczyca wyszła z inicjatywą zorganizowania wyjazdu integracyjnego. Udało się.

Czytaj więcej: Młodzieżowa Rada Gminy Łęczyca integruje...

W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami w bibliotece

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Z tej okazji gimnazjalistki z Miłoszówki Patrycja Wiktorska, Zuzia Kluska i Agata Mikołajczyk zaprosiły grupę 6-latków na walentynkowe spotkanie do biblioteki, w ramach akcji "Poczytajmy".

Czytaj więcej: W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami w bibliotece