Konkurs “Sleeveface z książką” rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs „Sleeveface z książką” zorganizowany przez Międzyszkolne Centrum Informacji. Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi.

Sleeveface to inicjatywa polegająca na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. Gimnazjaliści przez miesiąc próbowali swoich sił wyszukując w zbiorach bibliotecznych, książki ciekawej, książki, która pobudzała ich wyobraźnię .

I tak przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Julia Galant z klasy IIIE i Aleksandra Śmiechowska z klasy IF

II miejsce – Weronika Andrysiak i Katarzyna Gałamon z klasy IIIF

III miejsce – Dominik Grzelewski z klasy IIID i Jakub Bednarek z klasy 1C

Zgłoszone  prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i ukazywały zaangażowanie twórców. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy oraz  drobne upominki.

Dziękuję czytelnikom za udział i zapraszam wszystkich uczniów do czytania książek- mówi Katarzyna Bednarek, organizatorka konkursu .

Gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród prawie 23 tysięcy egzemplarzy, bo jak mówi Jim Trelease autor książki „Read-Aloud Handbook” - „Naród, który mało czyta, mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje —...".