Gimnazjalistki świętowały z przedszkolakami Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi bardzo miły i lubiany zarówno przez małe, jak i duże dzieci – Pluszowy Miś. Duże, małe, kolorowe, bure, puchate, mięciutkie i takie z łatką, i z kokardką czy w kubraczku... były, są lub będą ukochaną zabawką.

Gimnazjaliści, także świętowali i wspominali swoje pluszaki z dzieciństwa. Z tej okazji uczennice z klasy IIIC: Zuzia, Wiktoria i Patrycja, pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek przygotowały zajęcia dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej, oczywiście z misiem w roli głównej. A wszystko to, w ramach akcji "PoczytajMy" realizowanej od lat przez Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej, we współpracy ze szkołą podstawową.

W oddziałach przedszkolnych w tym dniu było jeszcze weselej niż zwykle, gdyż zawitały do nich Pluszowe Misie. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaków powitały "miśki z balonów" przygotowane przez gimnazjalistki. Odbyły się różne zabawy z udziałem misiów. Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię, od kogo je dostały oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Następnie wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, ale trochę w innej formie. Gimnazjalistki przedstawiły jej treść w postaci teatrzyku Kamishibai, czyli poręcznego teatrzyku składanego w formie walizki, w której znajdują się karty z obrazkami. Zrobiło to niesamowite wrażenie na przedszkolakach. Stali się widzami, jak w teatrze. Na zakończenie dzieci dostały szablon misia, ubierały go i dorysowywały brakujące elementy. Maluchy otrzymały również „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek- misiowe żelki i ciasteczka. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami.

To był wyjątkowy dzień dla dzieci i ich ukochanych pluszaków, które nie raz pocieszyły, otarły łzy i utuliły do snu.... Jak wiadomo, miś jest w modzie nie od dziś!

Nie zabrakło również atrakcji dla gimnazjalistów. W tym dniu w Międzyszkolnym Centrum Informacji mogli obejrzeć wystawę książeczek o misiach, a podczas długich przerw wysłuchać bajek.