Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Nagrywamy audiobooki i po raz kolejny zdobywamy nagrody

24 listopada br. w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się rozstrzygnięcie V Powiatowego konkursu na audiobook "Mój audiobook. Strachy. Upiory. Potwory". I tym razem nie obyło się bez sukcesów naszych gimnazjalistów.

Zadaniem uczestników było nagranie na nośniku elektronicznym fragmentu o tematyce grozy i horroru. Komisja  oceniając nagrania brała pod uwagę:  interpretacje utworu,  kulturę mowy,  ogólny  wyraz  artystyczny,  dobór  tekstu i ciekawy, indywidualny charakter nagrania. Do konkursu wpłynęło 31 nagrań. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. I tak, w drugiej kategorii wiekowej Amelia Kucharczyk z kl. IIC, nagraniem fragmentu J. Chmielewskiej "Ślepe szczęście"- zajęła I miejsce,  a Jan Zaborowski (kl. IF) – miejsce III, nagraniem fragmentu J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny".  A wszystko to za sprawą opiekunów: p. Katarzyny Bednarek i p. Marcina Tobera, którzy czuwali nad właściwą interpretacją tekstów i obróbką dźwiękową nagrań.

Uroczystość była szczególna, ze względu na jubileusz  obchodów 70 - lecia Biblioteki Publicznej w Łęczycy. Był również okazją do podsumowania konkursów oraz sentymentalnej podróży w czasie. O tym, co zrobiono i jakie sukcesy udało się osiągnąć w ciągu ostatnich lat mówili: obecna dyrektor placówki p. Aneta Pucek, prezes PTTK p. Paweł Czarnecki. Jeśli jubileusz, to również zaproszeni goście, przyjaciele placówki,... i oczywiście przemówienia, podziękowania.

Po zakończeniu części oficjalnej dyrektor biblioteki p. Aneta Pucek zaprosiła zgromadzonych gości na lampkę szampana i tort.

A nagrodzonym gimnazjalistom z Miłoszówki serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.