"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary", czyli Magiczne Andrzejki w bibliotece

Koniec listopada nieodłącznie kojarzy się z Andrzejkami, a jak Andrzejki – to czary, magia, wróżby i dobra zabawa. I tak, 29 listopada w Międzyszkolnym Centrum Informacji zapanowała magiczna atmosfera, a to wszystko za sprawą gimnazjalistek Oli Bartczak i Oli Wojtczak, które pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek wprowadziły przedszkolaków w magiczny świat zabaw andrzejkowych.

Był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których maluchy mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Na początek, za pomocą teatrzyku Kamishibai, prowadzące przedstawiły przedszkolakom opowiadanie Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakadabry”, magicznej opowieści o pewnym magu, czarodzieju, który nazywał się Abrakabra. Za pomocą czarów i czarodziejskiego syropu chciał zdobyć tron sułtana. Jego podstęp i magia jednak się nie udały... Dzieci zastanawiały się, czy chciałyby być takimi czarodziejami jak on.
Nie zabrakło  również czarowania, wspólnego wykonywania czarodziejskiej mikstury „Dobry Świat”, przekłuwania serduszka z imionami, wróżenia za pomocą kart, czyli w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, itp.  Na kartkach rysowały jak wyglądałby świat, gdyby na wszystkich ludzi zadziałała przygotowana przez nie mikstura. Wróżby przeplatane były tańcami. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Dobrej zabawie i śmiechom nie było końca, dzieci z wielką radością i fascynacją brały udział w zabawach . A biblioteka w tym dniu zamieniła sie w salę wróżb.

Już z niecierpliwością oczekują kolejnych wspaniałych przygód z książką.