Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Biblioteka inspiruje, czyli warsztaty rękodzieła w Miłoszówce

W dniach 13-16 grudnia br. w Międzyszkolnym Centrum Informacji odbyły się już po raz kolejny bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła, z wykorzystaniem papierowej wikliny, oraz innych materiałów. A wszystko to za sprawą p. Katarzyny Bednarek, miłośniczki rękodzieła.

W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, w miłej, przedświątecznej atmosferze gimnazjaliści doskonalili swoje plastyczne umiejętności. Przekonali się, że z różnych materiałów można "wyczarować" przepiękne ozdoby. Poznali ciekawe i różnorodne techniki plastyczne, głównie wyplatanie wikliny, z wykorzystaniem papieru zamiast witek wiklinowych. Jak się okazało, nie było to łatwe zadanie, ale udało się. Spotkanie zaowocowało przepięknymi pracami. Powstały choinki z włóczki, wacików, makaronu, i oczywiście z papierowej wikliny. Stworzono pachnące kawą bombki, reniferki z orzechów, bałwanki, itp. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością.

Było to kolejne spotkanie i mam nadzieję, że nie ostatnie, podczas którego wszyscy twórczo spędzili czas. Poprzez różnorodne formy działań chcieliśmy pokazać, że biblioteka jest przestrzenią twórczych działań, oferującą nie tylko wiedzę zapisaną na kartach książek. Warto zatem myśleć o niej jak o przestrzeni, która inspiruje!