Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Poczytały przedszkolakom "Królową Śniegu"

Gdy za oknem pada śnieg, baśnią, która najlepiej wpisuje się w zimowy krajobraz jest ,,Królowa Śniegu”. Właśnie w oparciu o tę baśń Klub Czytelniczy z Miłoszówki, który działa w ramach akcji "PoczytajMy", zorganizował przedszkolakom ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, spotkanie pt. ,,W krainie Królowej Śniegu”. Zajęcia przygotowane przez Patrycję Pietrzak, Mariettę Tracz i Wiktorię Gawędę, pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek miały charakter zabawowo - edukacyjny i dotyczyły wątków z baśni.

W nastrój baśniowej fantazji wprowadziły zebranych Kay, Gerda i Królowa Śniegu, które swoimi poleceniami pobudzały przedszkolaków do twórczej aktywności i zabaw. Na początku maluchy zostały zapoznane z treścią "Królowej Śniegu", którą - jak się okazało - świetnie kojarzyły. Całe zajęcia opierały się na różnych zagadkach i zadaniach, które rozgrywały się w krainie owej Królowej. Dzieci m.in. musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące treści baśni oraz rozwiązać zagadki i wykonać zadania Królowej Śniegu. Nie zabrakło też zabaw zimowych. Maluchy tworzyły z papieru śniegowe kule, którymi stoczyły "bitwę na śnieżki". Kolejną zabawą były "wirujące papierowe kule". Dzieci delikatnie poruszały papierem, aby wprawić w ruch papierowe kule śniegowe umieszczone na papierze. Wirowały papierem tak, aby śnieżki nie wypadły. Było to nie lada wyzwanie dla czterolatków. Na zakończenie tej zimowej przygody przedszkolaki stwierdziły, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przez nich ulubionych baśni Andersena. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku.