Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

7 lutego obchodzimy światowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI będziemy szczególnie podkreślać potencjał internetu, który możemy wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Już teraz zapraszam gimnazjalistów, nauczycieli do włączenia się w obchody DBI 2017 w naszej szkole.