W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami w bibliotece

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Z tej okazji gimnazjalistki z Miłoszówki Patrycja Wiktorska, Zuzia Kluska i Agata Mikołajczyk zaprosiły grupę 6-latków na walentynkowe spotkanie do biblioteki, w ramach akcji "Poczytajmy".

Zajęcia były okazją, aby porozmawiać o miłości, uczuciach i różnych emocjach. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Z chęcią opowiadały o miłości, o tym kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Ich odpowiedzi potrafiły nieźle zaskoczyć i zmusić do refleksji, twierdzą gimnazjalistki. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania „Na wiejskim podwórku”. Dowiedziały się czym jest przyjaźń, miłość, a także do czego może doprowadzić złość. Wzięły udział w wielu zabawach dla nich przygotowanych, takich jak:  gra mimiczna, kostka uczuć i emocji, malowanie minek na balonach, malowanie serduszek za pomocą farb czy zagadki dotyczące bohaterów bajek,.... Maluchy również z wielką radością wymyślały zwierzątka z wyciętych serduszek. I tym samym powstały piękne prace.

Był to miły, czerwony dzień przyjaźni i miłości, który wywołał u wszystkich uśmiech na twarzy. Dzień Walentynkowy z przedszkolakami na pewno można zaliczyć do udanych. Bez wątpienia najmłodsi poczuli walentynkowy klimat.