Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole

 

DBI w naszej szkole trwały w dniach 21 stycznia do 8 lutego 2013 roku pod hasłem "Serfuję. Respektuję!". Wszystko po to, by gimnazjaliści wykorzystywali potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy ale ponosili odpowiedzialność za swoje działania w Internecie, poznali zasady bezpiecznego użytkowania komputera, byli świadomi zagrożeń czyhających na nich w Internecie. Mogli o nich usłyszeć odwiedzając bezpieczne strony, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli informatyki i nauczycieli bibliotekarzy o tematyce „W sieci” i „Moje prawa i obowiązki w Internecie”. 

     
     
     

Ponadto gimnazjaliści uczestniczyli w kursie e-learningowym "Znajomi - nieznajomi.pl" w ramach programu "Dziecko w sieci" (http://www.fdn.pl/kursy/ ).

 Uczniowie sami włączyli się aktywnie do akcji przygotowując plakaty, broszurki i ulotki

      Sami włączyli się aktywnie do akcji przygotowując plakaty, broszurki i ulotki zachęcające do zabawy w Internecie, pod warunkiem, że bezpiecznej, prace przestrzenne promujące bezpieczeństwo w sieci. 

 Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo w sieci"

 Ulotka  Ulotka

Ulotka "Bądź bezpieczny w Internecie"

      W tych dniach gimnazjalistki z klasy IIID przeprowadziły zajęcia "Zabawa w Internet - Jak bezpiecznie poruszać się po Internecie?" oraz zabawę "Tworzymy sieć", aby dzieci miały wyobrażenie na jakiej zasadzie działa sieć. To wszystko dla przedszkolaków ze szkoły podstawowej, aby były świadome niebezpieczeństw, na jakie mogą natrafić w Internecie oraz poznały zasady bezpiecznego i efektywnego korzystania z sieci .  

     
     
     


Zabawa "Tworzymy sieć"

     Podsumowaniem naszych działań była przeprowadzona wśród uczniów ankieta  na temat Internetu oraz sposobów jego wykorzystywania.   Pytania dotyczyły  takich zagadnień, jak: częstotliwość i miejsce korzystania z Internetu, wykorzystywane portale edukacyjne. Poruszone były również kwestie z zakresu bezpieczeństwa w sieci, a także problem cyberprzemocy, z jakim młodzież zetknęła się podczas korzystania z zasobów Internetu.

     Działamy już drugi rok na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu w ramach Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie  (baner znajduje się na stronie szkoły).

     Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą świadomi zagrożeń, na które mogą być narażeni surfując w Sieci.

Szkolny organizator: Katarzyna Bednarek, Agnieszka Modlińska

Topola Królewska, 28.03.2013r.