Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Czytajmy maluchom, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Klubem Czytelniczym

 

Tym razem zajęcia w ramach programu „PoczytajMy” przeprowadziły uczennice klasy IIIB: Aleksandra Bartczak oraz Aleksandra Wojtczak. Dziewczyny przygotowały zajęcia, których motywem przewodnim była oczywiście książka, ta bogato i mniej ilustrowana. A dlaczego właśnie książka? Ponieważ, co roku 2 kwietnia,  w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ma on na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. 

Tego dnia maluchy ruszyły z dziewczynami w niezwykłą podróż po świecie bajek. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego czytania współczesnych bajek i nie tylko. Przedszkolakom przybliżono dawniejsze wydania książeczek z bajkami oraz aktualne propozycje wydawnicze. Zdaniem maluchów najfajniejsze książeczki to te bogato ilustrowane. Maluszki z chęcią odtwarzały znane im sceny z bajek. Spotkanie zakończyło się wymianą uścisków. 

Zajęcia pokazały, że maluchy znają i uwielbiają książeczki, warto więc to wykorzystać i sprawić, by zamiłowanie do czytania nie mijało z wiekiem. 

tekst: Ola Wojtczak