Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Mali podróżnicy na tropie odkryć, czyli "Maja na tropie jaja"

11 kwietnia w Międzyszkolnym Centrum Informacji odbyły się zajęcia dla przedszkolaków pt. "Podróżnicy na tropie odkryć" realizowane w ramach projektu ogólnopolskiej akcji Czytam sobie w bibliotece. Wszystko to za sprawą pani Katarzyny Bednarek, inicjatorki akcji w naszej bibliotece.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci zostały zaproszone w magiczną podróż za sprawą książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja" z serii Czytam sobie. Forma przekazu w postaci Teatrzyku Kamishibai okazała się bardzo interesująca dla przedszkolaków. Wykorzystując podróżnicze zagadnienia przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat podróży i podróżowania.

Dzięki książce „Maja na tropie jaja” dowiedziały się czym jest podróżowanie, dlaczego podróżujemy oraz gdzie można podróżować, a także poznały różne środki lokomocji. Dowiedziały się również jak nieoczekiwany może być dla każdego finał podróży.

Na zakończenie mali entuzjaści wypraw spakowali swoje czarodziejskie walizki z akcesoriami niezbędnymi w podróży, zadeklarowali czego należy unikać, aby bezpiecznie podróżować i jak należy się zachować, by z podróży przywieźć same miłe wspomnienia.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały ulotki zachęcające do czytania i informujące, że czytanie to świetna zabawa.