Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Noc Bibliotek w Miłoszówce

Piżama party w bibliotece? Dlaczego nie! W ,,Noc Bibliotek” wszystko jest dozwolone. Mogli się o tym przekonać uczniowie Miłoszówki, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie  i biblioteki - najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury.

Z piątku na sobotę odbyła się w naszej szkole ,,Noc bibliotek", której organizatorkami były panie: I. Bartczak i K. Bednarek. O godz. 20.00 otworzyliśmy naszą akcję na scenie i online, czytając „Lokomotywę” Juliana Tuwima wspólnie z Krzysztofem Globiszem. Następnie przebrani w piżamy czytaliśmy słuchaczom fragmenty najciekawszych książek. Dużym wyzwaniem okazała się konkurencja polegająca na odczytaniu, oczywiście poprawnie, ,,łamańców językowych”. Już rozumiemy skąd ta nazwa. Byliśmy bliscy połamania sobie języków. Przedstawiliśmy także swoich ulubionych bohaterów literackich. Nie zabrakło zabawy w kalambury, quizów, konkursów. Wzięliśmy również udział w emocjonującej zabawie, która polegała na ułożeniu melodii  do wybranego wiersza. Kto by przypuszczał, że uczniowie naszej szkoły mają takie zdolności literackie i wokalne? Po uczcie duchowej przyszedł czas na wzmocnienie ciała, o które zadbała p. dyrektor A. Zarzycka - Durda. Przygotowała dla nas pyszną niespodziankę. Była nią pizza a jej  wspólna degustacja okazała się miłym przerywnikiem naszego literackiego wieczoru. Kiedy zakończyła się kulinarna przerwa, ruszyliśmy na parkiet. Energetyczne tańce ożywiły nasze spotkanie. Po wyczerpującej nocy nadszedł czas na upragniony sen. Poranne promienie słońca uświadomiły nam, że nasza czytelnicza przygoda dobiegła końca.

Była to wyjątkowa noc, która nawet niedowiarkom udowodniła, że książka ,, uczy, bawi i rozwija".  Wyjątkowa również dlatego, że tuż przed północą odwiedził nas Wójt Gminy Łęczyca p. Jacek Rogoziński. Pogratulował organizatorom zaangażowania a uczestnikom spotkania życzył wytrwałości w nocnym czytaniu. Docenił także pasje młodych czytelników.

Dziękujemy p. W. Łuczak i p. M. Przybylak za pomoc i zaangażowanie w akcję.

Tekst: Julia Kiełbik