Czytanie zbliża, czyli Dzień Głośnego Czytania w topolskiej bibliotece

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Tego dnia uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej z oddziałami gimnazjalnymi udowodnili, że czytanie zbliża. Czytały dzieci, czytali dorośli, czytali sobie nawzajem uczniowie, bo dzięki czytanym tekstom mieli niepowtarzalną okazję  propagować ideę czytania i rozpowszechniania książek. Dzisiaj od rana w bibliotece panował wielki ruch: kolejne klasy uczniów z oddziałów gimnazjalnych i szkoły podstawowej przychodziły, by wysłuchać  fragmentów książek czytanych przez nauczycieli bibliotekarzy, polonistów oraz koleżanek z Koła Czytelniczego działającego w ramach programu "Poczytajmy". Wolontariuszki, Natalia Kamińska, Julia Prądzyńska i Sandra Pęgowska nie zapomniały w tym dniu o oddziałach przedszkolnych. Zaprezentowały przedszkolakom bajkę "Mój przyjaciel Kemushi". Dziewczynki wprowadziły małych słuchaczy w magiczny świat literatury, trochę w innej formie, bo za pomocą Teatrzyku Kamishibai, czyli kolorowych kart umieszczonych w specjalnej skrzynce. Przygotowały również dla oddziałów gimnazjalnych i swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej plakat, który zdobił czytelnię oraz prezentację zapraszającą do wspólnego czytania.
Spotkanie było także okazją do zaprezentowania nowości wydawniczych, które znajdują się w bibliotece szkolnej, a które zostały zakupione w ramach Rządowego Programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - dodała pani Katarzyna Bednarek.
Wielkie, a przede wszystkim głośne czytanie przyciągnęło do biblioteki szkolnej liczną grupę słuchaczy, dlatego akcję przedłużamy jeszcze do poniedziałku. Jeśli chcesz się przekonać czy to prawda, wiesz co robić …