Matylda Banasiak wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie "ZAWODOWIEC 2018"

„Wojewódzki konkurs „ZAWODOWIEC 2018” jest już za nami. 26 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, gdzie laureaci poszczególnych kategorii odbierali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk organizatorów i honorowych gości, m.in. przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wojewody Łódzkiego, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, dyrektorów, prezesów i wiceprezesów firm i instytucji, współpracujących z organizatorem konkursu.

W tym roku szczęśliwą zwyciężczynią została Matylda Banasiak z klasy 3D, która zdobyła wyróżnienie w kategorii plakat. Prace pozostałych uczestniczek konkursu: Mileny Olejniczak i Kasi Jasińskiej z klasy IIE, choć nie zostały nagrodzone, przedstawiały również wysoki poziom plastyczny. Prace powstawały pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek.

W tym roku do konkursu przystąpiło ponad 300 uczniów z 50 szkół z regionu. Młodzież z poszczególnych szkół rywalizowała w czterech kategoriach: plakat, fotografia, prezentacja multimedialna i opowiadanie. Kilkoro naszych uczniów zgłosiło swoje prace w dwóch pierwszych kategoriach, pokazując główne założenia konkursu, przedstawienie wybranego przez siebie zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości lub uważają go za interesujący.

Gimnazjaliści, przygotowując prace nt. wybranego zawodu, oprócz walorów artystycznych i estetycznych,  poznawali również mocne i słabe strony poszczególnych profesji.

Cała uroczystość okraszona była słodkim poczęstunkiem, krótkimi przemowami zaproszonych gości oraz występem zespołu wokalnego "Porażeni prądem" z ZSP w Łodzi. Organizatorom i jurorom dziękujemy z docenienia talentu Matyldy, a samej laureatce i pozostałym uczestniczkom życzymy dalszych sukcesów.