Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Elektroniczna karta czytelnika

Nasza biblioteka posiada już w pełni skatalogowany księgozbiór w wersji elektronicznej. W każdej książce znajduje się kod kreskowy, pod którym zaszyfrowane są takie informacje jak m.in. tytuł, autor, numer książki, UKD, wydawnictwo. Przyszedł czas na kolejny krok naprzód, który z pewnością jeszcze bardziej unowocześni  naszą  bibliotekę.

Miło nam poinformować, że od 16 września 2013 roku wprowadzona została innowacja w procesie tworzenia elektronicznych baz czytelników. Każdy czytelnik otrzyma elektroniczną kartę czytelnika- z własnym numerem identyfikacyjnym. Wszystkie informacje o czytelniku dotychczas zapisywane na papierowej ,,karcie zapisu'' trafią na kartę elektroniczną.

Jak to działa? Otóż przy wypożyczaniu książki, kod kreskowy umieszczony na każdej z nich będzie rozpoznawany przez czytnik podłączony do komputera, informacje o książce i dacie jej wypożyczenia będą zapisywane na nowej karcie czytelnika. Przy zwrocie wypożyczonych pozycji system rejestruje datę zwrotu i zaznacza brak obciążeń na koncie bibliotecznym.

Taki system wypożyczeń na pewno zaowocuje wieloma udogodnieniami dla korzystających z biblioteki.