Łasuchy z gimnazjum

Każdego roku Tłusty Czwartek jest dniem, w którym w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbywa się Pokaz Potraw Regionalnych - w tym roku już po raz czternasty. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało "WARZYWA I OWOCE ŹRÓDŁEM ZDROWIA". Motywem przewodnim kulinarnych pyszności były owoce i warzywa w każdej postaci.
Spośród wielu drużyn, w przeglądzie znalazła się też reprezentacja naszego gimnazjum. Grupa dziewczynek: Małgosia Kowalczyk, Paulina Andrysiak, Paulina Domagała, Justyna Olejniczak pod opieką pań Katarzyny Bednarek i Marty Kowalczyk, po raz drugi wzięła udział w tej smakowitej imprezie. Nie była to pierwsza taka prezentacja, ponieważ współpraca ze Stowarzyszeniem Kobiet Ziemi Łęczyckiej trwa od wielu lat.
W menu pojawiły się smakołyki zgodne z tematem imprezy: gimnazjalna pychotka (trójkolorowe ciasto z malinami, nutellą i serkiem), szkolna sałatka owocowa, marchewkowe pole, warzywa w tempurze, koktajl owocowy.
Nie tylko smak dań, ale także ich wizualna oprawa wzbudzały zachwyt wśród jury i przybyłych gości. Oprócz niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń były również nagrody w postaci książek kulinarnych.