Sukces w konkursie literackim

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego Gimnazjum zostali laureatami Powiatowego Konkursu Literackiego "Zaczarowana Łęczyca" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy.

Główną ideą konkursu jest promocja Ziemi Łęczyckiej, inspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy o swoim regionie, rozwijanie ich umiejętności literackich, a także propagowanie czytelnictwa.

Przedmiotem konkursu było napisanie bajki, baśni, opowiadania fantastycznego inspirowanego przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego. O tym, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, świadczy liczba nadesłanych prac.
Jury dostało ich aż 58. Tym bardziej cieszy fakt, że talent literacki naszych uczniów został doceniony. Wyniki konkursowych zmagań wyglądają następująco:

W kategorii wiekowej: kl. I-III gimnazjum:

I miejsce - Szymon Kuleczka

Wyróżnienia- Natalia Drzewiecka, Monika Góra, Dagmara Sobczak

Mamy nadzieję, że za rok nasi gimnazjaliści także ,,zaczarują” Łęczycę i oczarują jury.

Już dziś trzymamy kciuki!