Nagrywamy audiobooki i zdobywamy nagrody

Uroczyste rozstrzygniecie III edycji Konkursu na Audiobook "CZARCIE HISTORIE", które odbyło się w czwartek 6 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, nie obyło się bez naszych sukcesów.

Zadanie konkursowe, do którego przystąpiły szkoły z całego powiatu,  polegało na nagraniu dowolnie wybranej legendy o diable Borucie na nośniku elektronicznym.

Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie przygotowani  przez p. Katarzynę Bednarek przywieźli do szkoły dyplomy oraz nagrody książkowe. I tak Magdalena Nawrotek zdobyła I miejsce ciekawą interpretacją legendy: Jak baba przechytrzyła diabła Borutę, a Natalia Drzewiecka może pochwalić się wyróżnieniem, które otrzymała za interpretację legendy pt. O Siwym Borucie spod Łęczycy. Najlepsze prace zostały zamieszczone na jednej płycie CD i udostępnione wszystkim uczestnikom. Tyle o sukcesach!

Warto nadmienić, że gościem specjalnym tego spotkania był Krzysztof Petek, autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz, reportażysta, organizator szkół przetrwania. Postać niezwykła i pełna energii. Takie też było jego wystąpienie. Jako organizator wypraw survivalowych opowiedział o ciekawych, dziwnych i ekstremalnych zdarzeniach. Wspomniał, że inspirację do swoich książek czerpie z życia. Przeniósł nas w wirtualną podróż w głąb tajemniczych zakątków Peru. Przemierzaliśmy niesamowite i zagadkowe szlaki plemion Machigenga, zmagaliśmy się ze strachem, jaki towarzyszy podczas przeprawy przez dżunglę oraz podziwialiśmy niezwykłe miejsca. Opowieść o Peru była niezwykła, przekazana przez Petka w sposób ciekawy, zabawny.

O ile czarcie historie nam nie straszne, to trzeba przyznać, że taka wyprawa byłaby dla nas prawdziwym wyzwaniem.

KB