Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Pluszowe Misie w Gimnazjum

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

Nasze gimnazjalistki nie zapomniały o święcie i Dzień Pluszowego Misia uczciły w sposób szczególny. Tego dnia zaprosiły grupę przedszkolaków na zajęcia do biblioteki.  Każde dziecko przyszło ze swoim małym przyjacielem, Misiem. Najpierw dzieci wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia - dowiedziały się, że powstał on w Stanach Zjednoczonych i że istnieje już ponad 100 lat oraz, że nadal jest niezastąpioną zabawką pomimo ogromnej konkurencji. Maluchy również opowiadały o swoich misiowych przyjaciołach, śpiewały o nich, uczestniczyły w konkursach, zgadywankach, słuchały opowiadania o Misiu Uszatku. Przedszkolaki przypomniały sobie znane misie z bajek: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Jogi, Misia Colargola, Misia Paddinktona. Wykonały także prace plastyczne, których tematem był "Miś". 

Obchodziliśmy ten dzień na wesoło. Nie zabrakło dobrego humoru i wspaniałej zabawy.  A na zakończenie wszyscy otrzymali ciasteczka.