Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Ogólnopolska akcja „Zaczytani”: oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych

Podaruj dzieciom książkę!

Od 9 do 19 grudnia 2014 r.(a może dłużej...) nasza Szkoła będzie uczestnikiem ogólnopolskiego projektu ZACZYTANI, który polegać będzie na zorganizowaniu punktu zbioru książek, a następnie przekazaniu ich na rzecz ciężko chorych dzieci przebywających na leczeniu w szpitalach i hospicjach.

Owocem projektu będą nowe biblioteki szpitalne z wartościowymi książkami, dzięki którym mali pacjenci będą mogli, choć na chwilę, oderwać się od choroby. Wychodząc ze szpitala dzieci otrzymają na własność wybraną książkę, a to może zaszczepić w nich pasję czytania, bo „czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła” (W. Szymborska). Może w ten sposób dzieci, choć na chwilę, będą mogły zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

Takie punkty (oznaczone sową) będą znajdowały się w bibliotece szkolnej i sali 207.

Zachęcamy wszystkich Uczniów, ich Rodziców i Pracowników Szkoły do wsparcia niniejszej akcji poprzez przyniesienie książki/książek.

Zbieramy książki dla dzieci w różnym wieku (książki nie powinny być zniszczone).