Gimnazjaliści pomagają Małym Pacjentom

W okresie przedświątecznym w naszym gimnazjum ruszyła ogólnopolska akcja „Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”, którego organizatorem była organizacja Zaczytani.

Międzyszkolne Centrum Informacji oraz Szkolny Klub Wolontariusza po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską kampanię społeczną promującą czytelnictwo. W ramach akcji została przygotowana specjalna walizka i półka z logo akcji, do której gimnazjaliści, w godzinach pracy biblioteki przynosili nowe, lub używane (w dobrym stanie) książki dla dzieci i młodzieży. Rozwieszone zostały plakaty informacyjne, reklamujące ideę "Zaczytanych". Udało nam się zebrać 253 książki. Wśród zebranych woluminów przeważały bajki, baśnie i bajeczki dla najmłodszych oraz książki dla młodzieży.

Chcieliśmy sprowokować społeczne poruszenie i udało się. Akcja Zaczytani spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony uczniów i pokazała, że gimnazjaliści z Topoli Królewskiej nie są obojętni na potrzeby innych.

Zebrane książki zostaną przesłane organizatorowi i przekazane do potrzebujących placówek. Powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach.