Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Zawodowe "selfie", czyli Tydzień z Internetem 2015

Zawodowe selfie to zajęcia dla młodych ludzi zastanawiający się nad wyborem swojej ścieżki kariery – przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjum (15-19 lat).

W dniach 23 – 27 marca br. w naszej szkole odbył się Tydzień z Internetem. W tym roku myśl przewodnia akcji nawiązuje do rozwoju oraz umiejętności cyfrowych, które wymagane są na rynku pracy. Możliwości wykorzystania Internetu do nauki i planowania przyszłości zawodowej poznała młodzież gimnazjalna, która uczestniczyła w spotkaniu Zawodowe selfie. Trzecioklasiści poznali zawody związane z branżą nowych technologii oraz sprawdzili, czym są potrzebne na rynku pracy kompetencje cyfrowe i miękkie /komunikacyjne/. Poznali również „zawody przyszłości”, do których przywiązuje się największe zapotrzebowanie oraz wykonali własnoręcznie zrobione zdjęcie, przedstawiające wybrany przez siebie zawód.

Kampanię honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.