Bajka o "Brzydkim kaczątku"

W maju odbyły się zajęcia w ramach akcji "Poczytaj mi, przyjacielu". Tematem przewodnim zajęć była tolerancja i akceptacja innych, na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko". Przedszkolaki wysłuchały baśni, zadawały mnóstwo pytań związanych z treścią baśni. Dowiedziały się, co to jest tolerancja i akceptacja innych, a także szanowanie innych, pomimo innego wyglądu. Urozmaiceniem zajęć była zabawa „Raz, dwa, trzy - myśliwy patrzy”. Polegała ona na jak najszybszym dobiegnięciu do  prowadzącego zajęcia, zabranie kaczątka i ucieknięcie razem z nim. Dzieci z niecierpliwością czekały na niespodziankę, którą były ciasteczka upieczone przez prowadzące dziewczyny. Na koniec zajęć Ewa i Roksana nauczyły dzieci trudnej sztuki origami, składając z papieru kaczątko.

Jak zawsze spotkanie z Przedszkolakami przyniosło wiele pozytywnych wrażeń.