Mali, dzielni strażacy

4 czerwca br. trzecioklasistki - Andżelika Łuczak i Ania Kujawa przeprowadziły ostatnie w gimnazjum zajęcia z przedszkolakami, w ramach wolontariatu czytelniczego. Po wspólnym zapoznaniu się, przystąpiły do czytania fragmentu książki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.  Przedszkolaki poznały głównego bohatera opowiadania - Wojtka oraz  jego bohaterski czyn. Następnie zadawały pytania do tekstu. Dzieci, które dobrze odpowiadały dostawały w nagrodę naklejki. Dziewczyny opowiadały o trudnej pracy strażaka. Była też możliwość założenia przyniesionych przez prowadzące strojów, kasków, akcesoriów strażackich. Dzieci bardzo chętnie wcielały się w rolę strażaków. Na zakończenie odbyła się zabawa w strażaka, która była dla grupy przedszkolaków ciekawą przygodą.

Czytanie książeczki, zabawy, rekwizyty sprawiły przyjemność nie tylko przedszkolakom, ale również prowadzącym. Dzieci świetnie się bawiły i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.