Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Fantastyczną przygodą zdobyliśmy potrójne uznanie jury

19 listopada w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się rozstrzygnięcie IV Powiatowego konkursu na Audiobook "Fantastyczna przygoda". I tym razem nie obyło się bez sukcesów naszych gimnazjalistek. W swojej kategorii wiekowej wygrały wszystko, co było do wygrania.

Zadaniem uczestników było nagranie na nośniku elektronicznym dłuższego fragmentu o tematyce fantastycznej lub fantazy. Komisja  oceniając nagrania brała pod uwagę:  interpretacje utworu,  kulturę mowy,  ogólny  wyraz  artystyczny,  dobór  tekstu i ciekawy, indywidualny charakter nagrania. Do konkursu wpłynęło 37 nagrań. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. I tak, w drugiej kategorii wiekowej Natalia Drzewiecka  (kl. IIIC) nagraniem fragmentu A. Sapkowskiego "Krew elfów"- zajęła I miejsce,  Amelia Kucharczyk z klasy IC- II miejsce, a Magdalena Nawrotek (kl. IIB) – miejsce III.  A wszystko to za sprawą opiekunów: p. Katarzyny Bednarek i p. Marcina Tobera, którzy czuwali nad właściwą interpretacją tekstów i obróbką dźwiękową nagrań.

Na zakończenie pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali nagrań nagrodzonych I miejscem, w tym naszej Natalii, która otrzymała gromkie brawa.

            W drugiej części spotkania nagrodzeni uczestnicy mieli okazję wysłuchać relacji  z wyprawy  do Laponii pana Piotra Kowalczyka, który  jest podróżnikiem, geografem i pilotem wycieczek, pasjonatem fotografii i kolekcjonerem skamieniałości. To wielki miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami. Opowieść o krainie, gdzie spotkamy stada reniferów, tajemniczych Lapończyków oraz nietkniętą przez człowieka przyrodę w surowym północnym klimacie bardzo nas zaciekawiła.

Nagrodzonym gimnazjalistkom z Miłoszówki serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.