Popularyzują czytelnictwo wśród najmłodszych

13 listopada  odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z przedszkolakami w ramach projektu CEO "PoczytajMy". Gimnazjalistki zaprosiły dzieciaki w podróż do krainy baśni z Jasiem i Małgosią.

Grupa dziewcząt w składzie: Marietta Tracz, Zuzia Kluska, Patrycja Pietrzak, Agata Mikołajczyk i Patrycja Wiktorska,  przy wsparciu opiekunki p. Katarzyny Bednarek stworzyła klub czytelniczy i regularnie przygotowuje spotkania czytelnicze dla dzieci z topolskiej podstawówki.

Tematem przewodnim zajęć było uświadomienie młodym czytelnikom, że dobroć, skromność i posłuszeństwo rodzicom są ważnymi wartościami. Wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze przeczytanej baśni gimnazjalistki zabrały  najmłodszych uczniów w podróż do Krainy Bajek. Dzieci spotkały się z wróżką, która opowiedziała o swoim zmartwieniu i poprosiła dzieci o pomoc. Maluchy szybko poradziły sobie z tym zadaniem, a w nagrodę otrzymały słodki upominek. By rozweselić Jasia i Małgosię wzięły udział w zabawie ruchowej pod hasłem "Co możemy zrobić razem?".

Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, o czym świadczyły brawa i podziękowania kierowane pod adresem prowadzących gimnazjalistek. Mówiły, że czekają już na następne spotkanie. My też!