Czytanie daje satysfakcję. Wiedzą o tym nasi uczniowie

Rozstrzygnięto drugą już edycję szkolnego konkursu literackiego „Lajkuj czytanie”. Do konkursu wpłynęło kilkanaście prac uczniowskich.

Wśród form wypowiedzi, które wybrali  gimnazjaliści Gimnazjum im. Cz. Miłosza, dominowały wiersze. Nie zabrakło też opowiadań, a nawet recenzji. Jury konkursowe, działające w składzie: Katarzyna Bednarek, Marta Kowalczyk i Sławomir Doniak, postanowiło przyznać dwie nagrody. Pierwsza z nich przypadła Dagmarze Sobczak z kl. IIIA, a druga – Joannie Cichańskiej z IIE.

Konkurs „Lajkuj czytanie” został zorganizowany przez Międzyszkolne Centrum Informacji w ramach działań związanych z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: Biblioteki szkolne rządzą!

SD