Mikołajkowe spotkanie czytelnicze w bibliotece

Pod takim hasłem odbyły się w bibliotece zajęcia dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej. Przygotowały je dziewczyny z Klubu Czytelniczego w ramach akcji 'PoczytajMy". Spotkanie z książką miało być dla maluchów prezentem na Mikołajki.

Grudzień to miesiąc, kiedy dzieci oczekują na św. Mikołaja, ale jest to także czas przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. To również oczekiwanie na upragnione prezenty i wizytę Mikołaja, który spełnia marzenia dzieci. Ta niezwykła atmosfera udzieliła się także nam podczas zajęć. Z racji zbliżających się świąt wybrana przez nas literatura tematycznie nawiązywała do zimy, Mikołajek i Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały  Legendy o Świętym Mikołaju oraz opowiadania o perypetiach Kubusia Puchatka związanego z prezentem mikołajkowym. Zmierzyły się z  zagadkami świątecznymi. Największy entuzjazm wzbudziła konkurencja „Podnieś worek Mikołaja”. Nie zabrakło także próśb do św. Mikołaja- dzieci rysowały je na specjalnie przygotowanych szablonach. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodką niespodzianką.

tekst i fot.: Katarzyna Bednarek