Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Gimnazjalistki z Miłoszówki kultywują tradycje regionu

Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej, który odbył się w Domu Kultury już po raz XVI, jest dowodem na to, że nie tylko muzyka, ale i smaki regionu łączą pokolenia. Hasło tegorocznego przeglądu brzmiało "Ptactwo na naszym stole" i to właśnie potrawy z drobiu były  jednym ze składników każdej, prezentowanej potrawy. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej.

Do Domu Kultury w Łęczycy zjechali się przedstawiciele różnych kół,  stowarzyszeń i szkół z powiatu łęczyckiego, by popisać się swoimi kulinarnymi umiejętnościami. I tym razem nie zabrakło reprezentacji naszego  gimnazjum w składzie: Roksana Sterna, Ewa Zaborowska, Maria Nitecka, Karolina Czarnocka. Dziewczęta pod kierunkiem pań: Katarzyny Bednarek i Marty Kowalczyk po raz czwarty wzięły udział w tej kulinarnej imprezie. Zgodnie z tematyką zostały przygotowane potrawy z drobiu: "magiczne" skrzydełka, gimnazjalny kociołek, rolady drobiowe zawijane farszem ze szpinaku, sera feta i suszonych pomidorów, sałatka z grillowanego ananasa i kurczaka oraz coś na słodko - grzybki, orzeszki i szyszeczki. Nie tylko smak dań, ale również wizualna oprawa wzbudzała zainteresowanie przybyłych gości.

Oprócz wrażeń i nowych doświadczeń były również nagrody w postaci książek i słodkości. Przepisy na wszystkie pyszności znajdują się w specjalnie przygotowanej z tej okazji broszurce. Co trafi do niej za rok? Zobaczymy…