O bezpieczeństwie w domu na podstawie bajki braci Grimm „O wilku i siedmiu koźlątkach”

Ta ponadczasowa, popularna i lubiana przez dzieci bajka autorstwa braci Grimm została zaprezentowana przez gimnazjalistki z Klubu Czytelniczego, w ramach akcji "PoczytajMy".

Głównym celem zajęć było kształtowanie pozytywnych relacji i poczucia bezpieczeństwa na podstawie baśni „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Bardzo ważnym punktem zajęć było odczytanie bajki i zwrócenie uwagi dzieci na zachowanie ostrożności podczas samotnego pobytu w domu. Gimnazjalistki uświadomiły również dzieciom, jak ważne dla nich samych jest posłuszeństwo w stosunku do rodziców. Zwróciły uwagę na lekkomyślność koźlątek, która  mogła zakończyć się tragicznie.

Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały baśni. Po jej zakończeniu chętnie odpowiadały na pytania, trafnie oceniały postępowanie koźlątek podczas kolejnych wizyt wilka. Potrafiły też wskazać morał bajki, który jest krótki i pewnie wszystkim znany: CIERPI TEN KTO NIE SŁUCHA MAMY !