Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Lokalny Klub Kodowania w Miłoszówce

Miłoszówka, jako jedna z kilkunastu placówek w Polsce, znalazła się w gronie instytucji biorących udział w projekcie Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.

Już od samego początku byliśmy zdecydowani, aby w naszej szkole utworzyć lokalny klub kodowania, który będzie kontynuacją warsztatów realizowanych przez FRSI w ramach projektu - zapowiada koordynatorka projektu p. Katarzyna Bednarek. I tak się stało.

Pod koniec lutego br. do naszej szkoły dotarły roboty Finch. Młodzi pasjonaci programowania i nowych technologii spotkali się w sali informatycznej, by porozmawiać o swoich informatycznych zainteresowaniach.

Jak wygląda nasz klub kodowania?

Klub kodowania to grupa kilkunastu gimnazjalistów z klasy ID, którzy uczą się programowania pod okiem doświadczonego informatyka, p. Piotra Cieślarka. Uczniowie poznali język programowania Scratch, w którym stworzą własną grę, poznali również przykłady kodowania w tym programie. Będą także mieć możliwość zaprogramowania robotów FINCH, które pomogą w nauce logicznego i kreatywnego myślenia oraz pozwolą na odrobinę zabawy. Zajęcia w Klubie odbywają się raz w tygodniu. Przed nami programowanie robotów Finch.