Andersenada, czyli podróż w krainę baśni H.Ch. Andersena

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Tego dnia urodził się jeden z najsłynniejszych twórców literatury dziecięcej  – Hans Christian Andersen. Z tej okazji w środę 6 kwietnia br., odbyła się w Międzyszkolnym Centrum Informacji - Andersenada, czyli podróż w krainę baśni H. Ch. Andersena

Grupa gimnazjalistek pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek przygotowała dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionej podstawówki, spotkanie z bohaterami baśni Andersena. Podczas  wizyty w bibliotece dzieci poznały życiorys pisarza, następnie wysłuchały baśni o "Brzydkim Kaczątku". Maluchy z radością odgadywały tytuły utworów Andersena, a także układały puzzle ilustrujące baśnie pisarza. Nie obyło się bez rysowania, przedszkolaki stworzyły piękną galerię ulubionych bohaterów Andersena.

Zorganizowana wystawka książek pozwoliła przedszkolakom lepiej poznać dorobek literacki pisarza.

Na koniec dzieci miały okazję wykazać się wiedzą dotyczącą twórczości Andersena. Jak się okazało wiedzę w tym zakresie mają całkiem sporą - poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania.