Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

„KOPCIUSZEK NA FACEBOOKU”, czyli umiejętności literackie gimnazjalistów

Czy w czasach dominacji pisania sms-ów, rozmów na facebooku, obcowanie z literaturą może być fascynujące? Okazuje się, że tak! Coroczny Powiatowy Konkurs Literacki adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyckiego jest na to dowodem. Wciąż przyciąga młodych ludzi wrażliwych na piękno języka literackiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, świadczy o tym liczba nadesłanych prac. Jury dostało ich aż 73.

12 maja br. nastąpiło rozstrzygniecie Powiatowego Konkursu Literackiego „ Kopciuszek na facebooku”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka w Łęczycy. Przedmiotem konkursu było wymyślenie i napisanie nowej historii ulubionego bohatera literackiego. Opisywana postać  mogła np.  przenieść się w czasie, przestrzeni lub przeżywać zupełnie nową przygodę. Cieszy fakt, że talent literacki naszych uczniów został doceniony.

I tak wyniki konkursowych zmagań przedstawiają się następująco:

w kategorii gimnazjum:

I miejsce - ALEKSANDRA BARTCZAK z klasy IIB

III miejsce - DAGMARA SOBCZAK z klasy IIIA

Mamy nadzieję, że za rok nasi gimnazjaliści także wykażą się umiejętnościami literackimi i oczarują jury.

Trzymamy kciuki!