Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Gimnazjaliści dzielą się wiedzą, czyli zabawa piątoklasistów w kodowanie z robotami Finch

"Zakoduj Fincha", pod takim hasłem 19 maja br. zostały przeprowadzone zajęcia z programowania, w ramach działań Lokalnego Klubu Kodowania w Miłoszówce.

Zabawa i nauka programowania robotów Finch bardzo przypadła do gustu naszym klubowiczom. Mieli okazję nauczyć się zaawansowanego kodowania, odkryć nowe komendy oraz zorganizować wyścigi Finchów. Emocji było bardzo dużo. Nasi programiści z klubu: Wiktor Kasierski i Antek Krzywicki postanowili podzielić się zdobytymi umiejętnościami z uczniami sąsiedniej szkoły podstawowej. Przygotowali zajęcia dla piątoklasistów, które sprzyjały poznawaniu tajników cyfrowego świata, a wszystko to dzięki robotom Finch.Pokazali, że za pomocą komend Scratcha można sterować robotem, poruszając nim w różnych kierunkach, dodawać efekty świetlne i dźwiękowe. Poinformowali, że Finch posiada też czujniki światła, temperatury oraz takie, które pozwalają mu omijać przeszkody. O tym mogli przekonać się piątoklasiści z zaprzyjaźnionej podstawówki. Na zakończenie świetnie sprawdziły się wyścigi Finchów w labiryncie.

- Gdzie można kupić takiego robota? - pytali młodsi koledzy klubowiczów. A to najlepszy dowód na to, że zabawa była przednia.