Darmowe podręczniki trafiły do uczniów

Kolejna grupa uczniów zarówno gimnazjum jak i szkoły podstawowej otrzymała darmowe podręczniki. Ich rodzice nie płacą także za ćwiczenia. Niestety, program darmowych podręczników nie obejmuje wszystkich uczniów.

Reforma, która miała zapewnić podręczniki szkolne za darmo wszystkim uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych jest wprowadzana etapowo. W zeszłym roku darmowe książki do nauki otrzymały dzieci w klasach I, II i IV oraz I klasy gimnazjum. W tym roku z ulgą odetchnęli także rodzice uczniów klas III i V klas podstawowych i II gimnazjum, którzy także będą mieli zapewnione podręczniki z dotacji. Dopiero w przyszłym roku komplet darmowych podręczników otrzymają także uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum.