Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Książka to dopiero początek... czyli Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

"Książka to dopiero początek...- pod takim hasłem będziemy świętować Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który ustanowiony został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta sięga już 17 lat i ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Jak co roku gimnazjaliści z Miłoszówki włączyli się w obchody tego święta.

Jak będziemy świętować?

Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników, odwiedźcie nas koniecznie. Na wypożyczających czekać będą m.in.: słodkie wypożyczenia, wystawy, konkursy, układanie limeryków, rymowanek o bibliotece, przebieranie się za postaci z książek, .... To tylko niektóre z propozycji i mam nadzieję, że choć trochę zachęcą młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę - mówi Katarzyna Bednarek.

Już dziś ogłaszam konkurs na

CZYTELNIKA ROKU 2016/2017

Uczeń, który od 1 października do 31 maja wypożyczy i przeczyta najwięcej książek
otrzyma nagrodę.