Blagierka - Izabela Sowa

Amelia-Blagierka demaskuje pozory życia, robi to bezczelnie i z rozmachem ("Dobry kit to połowa sukcesu. Resztę zapewnia odpowiednio dobrany zespół"), zawsze wierna sobie i honorowa. Wplątuje się - na własne życzenie - w projekt bloga z ekotestami produktów ("O niczym innym nie marzyłam!"), który prowadzi z "obciachowym" (i równie bezkompromisowym) Krejzolem, zmaga się z codziennością maturzystki, której rodzice zostawili duże mieszkanie, wolność i wsparcie na odległość, a chłopak, student prawa, okazuje się wynajętym przez rodziców opiekunem i pocieszycielem. I kiedy wszystko układa się nie tak, jak zaplanowała, nawet modne i powszechnie głoszone bycie eko okazuje się niezłą blagą - wcale nie odpuszcza, przeciwnie - to inspiruje ją do kolejnych jeszcze bardziej kontrowersyjnych kroków.