Droga pod wiatr - Olivier Adam

„Droga pod wiatr" - jedyna, przetłumaczona na język polski, książka Adama Oliviera to tragiczna historia rodziny Andersen zaczynająca się zniknięciem Sary. Zarówno prowadzący śledztwo policjant jak i rodzina Pawła Andersena, męża Sary, są przekonani, że znudzona mężem i zmęczona rolą matki kobieta opuściła domowe ognisko. Świadczy o tym też niezbicie, pozostawiony przez nią w samochodzie, pamiętnik. Tylko Paweł i dwójka małych dzieci nie wierzą, by była do tego zdolna. Obawiają się, że Sarze przytrafiło się coś złego. Dla Pawła najgorszy jest brak pewności. Daremnie poszukuje jakichkolwiek śladów prowadzących do rozwiązania zagadki. „Droga pod wiatr" to historia człowieka zniszczonego rodzinną tragedią, którego od całkowitego załamania i degeneracji ratuje poczucie obowiązku wobec dzieci.