Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Osiągnięcia uczniów

W roku szkolnym 2016 - 2017

 

  • Katarzyna Straszewska ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości została laureatką ogólnopolskiego konkursu internetowego "Dobra publiczne, finanse publiczne". Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (opiekunucznia- p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • Natalia Kapica i Wojciech Misiak zostali laureatami ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości  zorganizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (opiekun uczniów- p. Agnieszka Wyrzykowska, p. Jolanta Kuropatwa).
  • Laureatki Powiatowego konkursu literacko - plastycznego "Narysuj opowieść", którego organizatorem była  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy. I miejsce - Aleksandra Śmiechowska - Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej; III miejsce – Matylda Banasiak - Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej; wyróżnienie: Milena Olejniczak -  Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej.
  • Natalia Pysera III D - III m-ce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Trzeźwy za kierownicą".
  • Aleksandra Śmiechowska IF - II m-ce w wojewódzkim konkursie plastycznym  "Odblaskowy plakat".
  • Natalia Kapica, Katarzyna Oleska i Wojciech Misiak ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie (opiekun uczniów- p. Agnieszka Wyrzykowska, p. Jolanta Kuropatwa).
  • Adam Rzymski ucz. kl. III D został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Zajął III miejsce wśród  najlepszych gimnazjalistów w województwie łódzkim, Adam przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela geografii  mgr Elżbiety Gierowskiej.
  • Wojciech Misiak (kl. 3D) został finalistą konkursu „Matematyka moja pasja” zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata (opiekun ucznia - p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • Lidia Majda (kl. 3D) po raz drugi została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie (opiekun uczennicy - p. Jolanta Kuropatwa).
  • Wojciech Misiak (kl. 3D) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki pod opieką p. Sylwii Gnatowskiej.
  • Jakub Bednarek i Jan Chmielewski z klasy IC, realizującej innowacje pedagogiczną " Pasjonaci programowania i eksperymentu. Nauki ścisłe kluczem do sukcesu" zajęli III miejsce w eliminacjach regionalnych "Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych" w Łodzi.
  • Drużyna Kelvin Team w składzie: Misiak  Wojciech,  Józwiak Kamila, Oleska Katarzyna, Psiurski Dawid, Rzymski Adam z klasy III D, została laureatem  konkursu interdyscyplinarnego First step to success.
  • Wojciech Misiak i Katarzyna Oleska zostali laureatami w  indywidualnym konkursie interdyscyplinarnym First step to success, pod opieką p. Sylwii Gnatowskiej.
  • Mateusz Kowalczyk ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości został laureatem konkursu ekonomicznego "Bezpieczne korzystanie z usług bankowych". Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (opiekun ucznia- p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • Milena Olejniczak (kl.I E) laureatka wojewódzkiego konkursu "Zawodowiec 2017", II m-ce w kategorii plakat.
  • Natalia Pysera ( kl.III D) laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego promującego założenia kampanii społecznej  Bezpieczny przejazd "Szlaban na ryzyko" , III m-ce w kategorii komiks.
  • I miejsce w XXI Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół w DK w Łęczycy, pod opieką p. Renaty Kubiak.
  • Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Biologii - Zuzanna Kubiak i Lidia Majda pod  opieką p. Bożeny Kuś.
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "W kręgu dramatu" zdobyła Zuzanna Kubiak opiekun p. Renaty Kubiak.
  • Jakub Kornat uczestniczył  eliminacjach  powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom"  w swojej grupie wiekowej zajął III miejsce w powiecie łęczyckim.
  • Uczennica klasy III d Katarzyna Oleska została laureatką w Ogólnopolskim  Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II Papież Słowianin (najwyższy wynik  w województwie) pod opieką p. Jerzego Tracza a Justyna Głyda z klasy II b finalistką od opieką p. Bożeny Kupis. Kasia będzie reprezentowała nasz województwo i szkołę 18 maja br. w etapie ogólnopolskim w Łodzi.
  • Zespół "Ekonomistki w okularach" ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości został finalistą ogólnopolskiego konkursu "Inwestujemy u siebie" zorganizowanego przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce. Wiktoria Baras, Wiktoria Lewandowska i Maria Turkowska brały udział w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Przedstawicielstwie KE w Warszawie. Na liście ośmiu najlepszych zespołów znalazły się również "Anioły biznesu"- Małgorzata Majda, Julia Józwiak oraz Emilia Kulesza (opiekun zespołów – p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • Wojciech Misiak (kl. 3D) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (opiekun ucznia - p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • III miejsce Jakuba Bednarka (klasa 1C) i Jana Chmielewskiego (klasa 1C) w Eliminacjach Regionalnych „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych".
  • I miejsce Amelii Kucharczyk (klasa IIC), III miejsce Jana Zaborowskiego (klasa IF), w V Powiatowym Konkursie na Audiobook "Mój audiobook. Strachy. Potwory. Upiory." organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.
  • Zakwalifikowanie się zespołu uczniowskiego ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości (Kamila Józwiak, Lidia Majda, Katarzyna Oleska) do II etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy ekonomicznej "Gimnazjalne Potyczki".
  • SKP wziął udział w II edycji ogólnopolskiego projektu Tydzień Konstytucyjny organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości na temat znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Projekt realizowała Jolanta Kuropatwa wspólnie z klasami: 1b,1f, 2b, 3d.
  • SKP zrealizował "Projekt z ZUS". Było to działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skierowane do chętnych do współpracy szkół. Celem projektu, który wspólnie z klasą 3d i 2b realizowała Jolanta Kuropatwa, jest systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.
  • Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej uzyskało tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a działający w nim Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych, wyróżnione zostały Panie Agnieszka Wyrzykowska i Jolanta Kuropatwa, opiekunki SKP. Nauczycielkom wręczono statuetki - Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości 2016.
  • Przedstawicielki SKP, Małgorzata Majda oraz Wiktoria Lewandowska z kl. IB zdobyły nagrody w konkursie edukacji finansowej "Złap BAKCYLA" organizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Małgosia decyzją jury zdobyła II miejsce za pracę ekonomiczną w formie komiksu, a Wiktoria zaś głosami internautów zdobyła II miejsce za wiersz (opiekun uczennic - p. Agnieszka Wyrzykowska).
  • II miejsce Aleksandry Śmiechowskiej (kl. IF) i wyróżnienie dla Jana Zaborowskiego (kl. IF) w eliminacjach powiatowych Konkursu Krasomówczego ,,Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • Zespół uczniowski ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości (Paulina Cieślak, Zuzanna Kubiak, Adam Rzymski, Bartłomiej Góra) zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie NBP na krzyżówkę ekonomiczną.

 

W roku szkolnym 2015 - 2016

 

  • Sklepik uczniowski prowadzony przez członków Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości został laureatem konkursu "SKLEPIKI SZKOLNE - ZDROWA REAKTYWACJA" zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
  • Lidia Majda i Katarzyna Oleska zostały Posłankami na XXII sesję Sejmu Dzieci i Mlodzieży w Warszawie.
  • Lidia Majda została finalistką Ogólnopolskiej Olimiady Wiedzy o Społeczeństwie.
  • Wojciech Misiak zdobył tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Tematycznym "Matematyka - Moja Pasja" organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ wraz z Łódzkim Kuratorem Oświaty.
  • Zespół uczniowski ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości (Kamila Józwiak, Michał Kaftanowicz, Lidia Majda, Katarzyna Oleska, Adam Rzymski) został fnalistą w ogólnopolskim programie "Młodzi Przedsiębiorczy" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski.
  • I miejsce drużynowo w konkursie międzywojewódzkim dla Magdaleny Borszyńskiej, Dagmary Sobczak,Michała Steglińskiego i Krzysztofa Trzeciaka w Festiwalu Historycznym „Tradycja i Pamięć", którego motywem przewodnim była „Rzeczpospolita Obojga Narodów. Od unii lubelskiej i złotego wieku do konfederacji targowickiej i upadku państwa". Organizatorem konkursu jest Ruch Społeczny, im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a patronat honorowy objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, Poseł na Sejm RP-Grzegorz Schreiber i Prezydent Torunia –Michał Zalewski. Nagrodą główną jest wyjazd zwycięskiej drużyny do Strasburga. Ponadto uczniowie M.Stegliński, D.Sobczak i K.Trzeciak zostali laureatami konkursu na najlepsze prezentacje multimedialne.
  • I miejsce chłopców w Powiatowych Biegach Przełajowych w Świnicach Warckich.
  • III miejsce dziewcząt w Powiatowych Biegach Przełajowych w Świnicach Warckich.
  • I miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Gimnazjów w Halowej Piłce Nożnej.
  • I miejsce dziewcząt w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej.
  • I miejsce chłopców w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej.
  • I miejsce chłopców w Turnieju Coca Cola Cup (piłka nożna).
  • II miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.
  • III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej.
  • I miejsce Julity Dębowskiej w biegu 100m na czas w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA.
  • III miejsce Patrycji Galant w biegu 300 m na czas w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA.
  • II miejsce Dominiki Królak w biegu 600 m na czas w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA.
  • III miejsce Alana Wróbla w skoku w dal w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA
  • Wyróżnienia dla Dominiki Piotrowskiej (klasa 1D) i Aleksandry Kubiak (klasa 3c) w konkursie plastyczno-czytelniczym "Książkowym skrytożercom mówimy:TAK!" organizowanym przez WODN w Zgierzu.
  • I miejsce Natalii Drzewieckiej (klasa IIIC), II miejsce Amelii Kucharczyk (klasa IC), III miejsce Magdaleny Nawrotek (klasa 2B) w IV Powiatowym Konkursie na Audiobook "Fantastyczna przygoda" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.
  • Zuzanna Kubiak- uczennica klasy IIB zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams" 2016 organizowanym przez Qubus Group.
  • Zespół uczniów z kl. II B - III miejsce w VIII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Kulturze organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy.
  • Koło teatralne zdobyło I miejsce w XV Przeglądzie Teatrzyków Językowych w Domu Kultury w Łęczycy za anglojęzyczne przedstawienie „Demeter i Kora", a Adam Stępniak- ucz. kl. IIIC - wyróżnienie dla najlepszego aktora.
  • Koło teatralne zdobyło I miejsce w XXI Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół w Domu Kultury w Łęczycy za przedstawienie „Opony czy wianki?"
  • Adam Stępniak-uczeń klasy IIIC i członek koła teatralnego zdobył wyróżnienie dla najlepszego aktora w IX Przegląd Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych „Na karuzeli zdarzeń"
  • II miejsce Mai Woźniak (kl. IIIC), III miejsce Aleksandry Kubiak (kl. IIIC), wyróżnienia: Patrycji Cieślachowskiej (kl. IIIC), Izabeli Rakowskiej (kl. IIIC) w Eliminacjach Powiatowych Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegamy pożarom".
  • III miejsce Aleksandry Kubiak (kl. IIIC) w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom".
  • I miejsce Aleksandry Bartczak (kl. IIB), III miejsce Dagmary Sobczak (kl. IIIA) w Powiatowym Konkursie Literackim „ Kopciuszek na facebooku".
  • II miejsce Amelii Kucharczyk (kl. IC) w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem".
  • Szkolna grupa teatralna finalistą Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych ,,MiniGlobe"
  • Nagroda specjalna dla zespołu Pierożki Biskupa Ordynariusza Diecezji Łowickiej Andrzeja Franciszka Dziuby w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łęczycy.
  • Wyróżnienie dla Sandry Gołuńskiej w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łęczycy.
  • II miejsce dla zespołu Pierożki w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd w Ozorkowie.
  • Wyróżnienie dla Natalii Drzewieckiej w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd w Ozorkowie.
  • I miejsce dla zespołu Pierożki w Międzypowiatowym Konkursie Wokalnym "Muzyczne Potyczki" w Ozorkowie.
  • III miejsce dla Natalii Drzewieckiej w Międzypowiatowym Konkursie Wokalnym "Muzyczne Potyczki" w Ozorkowie.
  • Wyróżnienie dla Aleksandry Jastrzębskiej w Międzypowiatowym Konkursie Wokalnym "Muzyczne Potyczki" w Ozorkowie.
  • Zespół Pierożki został laureatem Konkursu Piosenki Turystycznej w Łodzi.
  • Sandra Gołuńska została laureatem Konkursu Piosenki Turystycznej w Łodzi.
  • Natalia Drzeweicka została wyróżniona w Konkursie Piosenki Turystycznej w Łodzi.
  • Aleksandra Jastrzębska została wyróżniona w Konkursie Piosenki Turystycznej w Łodzi.
  • I miejsce dla zespołu Pierożki w Powiatowym Konkursie Piosenki "Żaczek" w Łęczycy.
  • I miejsce dla Natalii Drzewieckiej w Powiatowym Konkursie Piosenki "Żaczek" w Łęczycy.
  • III miejsce dla Sandry Gołunskiej w Powiatowym Konkursie Piosenki "Żaczek" w Łęczycy.
  • Grupa projektowa w składzie: Iga Andrzejczak, Zuzanna Kubiak, Lidia Majda, Katarzyna Oleska, Dominik Grzelewski została laureatem konkursu "ochrona klimatu w mojej okolicy" organizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju (inE)
  • I miejsce w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy" zorganizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Grupą Eko-Tur w ramach projektu „Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pracę „Eko Wojny" dla grupy w składzie Zuzanna Kubiak (IIB), Lidia Majda(IID), Katarzyna Oleska(IID), Dominik Grzelewski(IID), Iga Andrzejczak(IID).
  • Agata Prokop i Bartosz Durys, uczniowie klasy IIIa, zostali laureatami XV Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów organizowanego w Łasku przez Otwartą Pracownię Uzdolnień ASYMPTOTA, a Gimnazjum uplasowała się na III miejscu.
  • Zdobycie przez Wojciecha Misiaka tytułu laureata ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.
  • Bartosz Durys uczeń kl. III A - został laureatem interdyscyplinarnego konkursu " First Step To Success".
  • Zdobycie przez Wojciecha Misiaka z kl. II D wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki oraz Wydział Matematyczno - Przyrodniczy Szkoła Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
  • Zdobycie przez Joannę Chwiałkowską z IIE Grand Prix w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Zimowe strofy", zorganizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie.
  • Zakwalifikowanie się Natalii Królak, Aleksandry Łuczak i Wojciecha Misiaka ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości do finału ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.
  • II miejsce zespołowo: Wiktoria Andrzejczak (IIIc), Natalia Drzewiecka (IIIc), Kamil Graczyk (IIIc) w finale ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Gimnazjalne Potyczki 2015" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • Szkolne Koło PTTK-a "Cześki" z dumą informuje, że Justyna Rajska z kl. III E, Patrycja Pietrzak z kl. II C, Maja Kondras z kl. II D oraz Jakub Szymczak z kl. II C otrzymali odznaki "Najaktywniejszego Turysty w roku 2015".
  • I miejsce Lidii Majdy (kl. II D) w ogólnopolskim konkursie Narodowego Banku Polskiego na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej "Kooperatywa z sukcesem - pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej".
  • Finaliści (klasa IIIC) ogólnopolskiego konkursu w ramach programu ADAMED SmartUP „Wygraj wyposażenie laboratorium dla Twojej szkoły".
  • I miejsce drużynowo (kl. IIId i IIe) w składzie Natalia Królak, Julia Królak, Aleksandra Łuczak, Krzysztof Trzeciak i Magdalen Borszyńska i II miejsce drużynowo (kl. IId) w składzie Lidia Majda, Dominik Grzelewski, Kamila Jóźwiak, Katarzyna Oleska, Iga Andrzejczak w ogólnopolskim konkursie „Czy baterie są jak bakterie?" (kategoria Adept), organizowany przez Fundację na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju.
  • III miejsce Bartosza Durysa (kl. IIIa) w Powiatowym konkursie „Oszczędzamy energię".
  • I miejsce szkolnego zespołu Pierożki w Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenek Patriotycznych „Rozszumiały się wierzby płaczące..."
  • II miejsce szkolnego zespołu Pierożki w VIII Otwartym Konkursie Wokalnym „Mikrofon dla każdego"
  • Wyróżnienie w kategorii soliści 12-15 lat dla Natalii Drzewieckiej (kl. IIIC) w VIII Otwartym Konkursie Wokalnym „Mikrofon dla każdego"
  • III miejsce Magdaleny Nawrotek (kl. IIB) w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
  • I miejsce w województwie łódzkim oraz III miejsce w kraju Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w rankingu Narodowego Banku Polskiego. Uzyskanie przez panie Jolantę Kuropatwę i Agnieszkę Wyrzykowską tytułu najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie łódzkim.
  • II miejsce drużyny Topolanie w grze terenowej "W okupowanej Łęczycy", zorganizowanej przez Muzeum w Łęczycy w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Drużynę tworzyli uczniowie: L. Majda, J. Chwiałkowska, K. Józwiak, A. Kołakowski, M. Stegliński, P. Tracz, D. Gabrysiak, B. Kupisz, Ł. Mielcarek, M. Lickowski.
  • Tytuł laureatki Ogólnopolskiej Kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł" dla Natalii Królak z klasy IIIA.  Wyróżnienia w tym samym konkursie otrzymały: Aleksandra Bartczak (kl. IIB), Natalia Pysera (kl. IID) i Aleksandra Kubiak (kl. IIIC).
  • Tytuł laureata pierwszej edycji Ogólnopolskiego  Konkursu  Filmowego „Postaw na słońce dla Grupy „ EkoGang"  w składzie: Jagoda Zawierucha, Julia Zawierucha, Joanna Nawrotek, Julia Oleska i Katarzyna Oleska.
  • II miejsce Magdaleny Nawrotek (kl. IIB)oraz wyróżnienie Natalii Drzewieckiej (kl. IIIC) w powiatowych eliminacjach Konkursu Krasomówczego "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • I miejsce drużyny chłopców i III miejsce drużyny dziewcząt w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 

W roku szkolnym 2014 - 2015

 

  • III miejsce, wyróżnienie dla: Martyny Poluchowicz (IIIB), Niny Stasiak (IIIA) w kategorii soliści w Międzypowiatowym Przeglądzie Różnych Form Tanecznych.
  • I miejsce dla Weroniki Rosińskiej (IIIA) i Sandry Szczęsnej (IIIA) w kategorii duety w Międzypowiatowym Przeglądzie Różnych Form Tanecznych.
  • II miejsce dla Niny Stasiak (IIIA) i Angeliki Łuczak (IIIA) w kategorii duety w Międzypowiatowym Przeglądzie Różnych Form Tanecznych.
  • II miejsce w Międzypowiatowym Przeglądzie Różnych Form Tanecznych w kategorii formacje taneczne.
  • Wyróżnienie dla szkolnego zespołu cheerleaderek w Międzypowiatowym Przeglądzie Różnych Form Tanecznych.
  • Natalia Królak (IID) zajęła I miejsce wśród szesnastu laureatów w międzynarodowej edycji XV Konkursu Papieskiego w kategorii: Fotografia - młodzież szkolna.
  • Lidia Majda (ID) zajęła IV miejsce w etapie diecezjalnym Olimpiady Wiedzy Religijnej „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".
  • I miejsce, wyróżnienie dla: Kamili Józwiak (ID), Marty Fabrykowskiej (IIIC) w ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Pudełko zwane wyobraźnią – Czesław Miłosz”.
  • Aleksandra Kubiak (IIC), Patrycja Cieślachowska  (IIC) zostały laureatkami w Kampanii ZTU w kategorii plakat/praca plastyczna „Mój wolny czas z przyjaciółmi”.
  • Nagrodę publiczności w konkursie fotograficznym "40 cm ponad chodnikami" zorganizowanym przez Fundację Świat z 4 otrzymała Weronika Małysa z klasy I b.
  • Roksana Sterna z klasy II d zdobyła tytuł laureata w konkursie fotograficznym "40 cm ponad chodnikami" ,w jednej z czterech kategorii – „Smutny realizm dnia codziennego".
  • Zespół uczniowski w składzie z klasy IB: Julia Jakubowska, Ewelina Kaźmierczak, Marcelina Kowalczyk, Maja Kondras, Zuzanna Kubiak, Magdalena Nawrotek, Weronika Małysa został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Upcyclingowy zawrót głowy".
  • Wyróżnienie dla Natalii Królak z klasy II d i Aleksandry Kaźmierczak z klasy III e w ogólnopolskim konkursie plastycznym „SZKOŁA MARZEŃ".
  • I miejsce gazety „Półserio” w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „GIMNAZJALNI ŻURNALIŚCI”.
  • Wyróżnienie dla szkolnej gazety „Półserio" w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy" tworzonej pod opieką Sławomira Doniaka i Barbary Doniak.
  • Wyróżnienie indywidualne w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy" dla reportażu Magdaleny Borszyńskiej „U nas gender się nie przyjmie” pisanego pod okiem B. Doniak.
  • Nagroda II stopnia dla Magdaleny Borszyńskiej za tekst „Kostkowy maniak” w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez czasopismo „MOJA MATURA”.
  • I miejsce dla drużyny "Cześki" w biegach na orientację w czasie XI Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży Wiejskiej PTTK-a w Tczewie; drużyna w składzie Justyna Rajska, Maja Kondras, Patrycja Pietrzak i Jakub Szymczak.
  • Zespół uczniowski ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w składzie: Zuzanna Kubiak, Lidia Majda, Katarzyna Oleska zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie NBP na scenariusz komiksu ekonomicznego.
  • Zespół uczniowski ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w składzie: Maria Dębińska, Dominika Gajewicz i Martyna Poluchowicz zajął 8 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie „Bezpieczne pieniądze" – IDEA 2015.
  • Redakcja gazetki "Półserio" zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści". Tegoroczny konkurs odbywał się pod patronatem Wojewody Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny objęła „Angorka.
  • Zespół uczniowski w składzie: Karolina Bechcińska, Julia Oleska i Kaja Stelmaszewska zajął I miejsce w VII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Kulturze.
  • Wyróżnienie dla Natalii Pysery (ID) w konkursie na krótką formę komiksową „Manufaktura komiksu" organizowanym przez WODN w Zgierzu.
  • Wyróżnienie dla Moniki Góry (IIIB) w Powiatowym Konkursie Literackim „Łęczyckie w zbliżeniu" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy.
  • Zespół „Supermanki" ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości (Maria Dębińska, Aleksandra Kosecka,  Milena Kupis, Kaja Stelmaszewska-uczennice klasy III b) został finalistą w ogólnopolskim programie "Młodzi Przedsiębiorczy" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski
  • II miejsce, III miejsce dla: Weroniki Łopacińskiej (IIIE), Natalii Drzewieckiej (IIC)  w Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki  Żaczek 2015.
  • I miejsce dla szkolnego chóru „Pierożki” w Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki    Żaczek 2015.
  • Magdalena Borszyńska z klasy IID została laureatką II stopnia w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez czasopismo „Moja Matura".
  • III miejsce zespołowo w XV Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Kaźmierczak (IIID), Patryk Królak (IIIB), Bartłomiej Polit (IIIC).
  • Szkolny chór „Pierożki" znalazł się w ścisłym gronie laureatów w I Przeglądzie Piosenki Turystycznej. Podczas uroczystej Gali wręczenia nagród dał koncert w Patio Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
  • Dagmara Sobczak i Bartosz Durys (uczniowie klasy IIA) zostali posłami na XXI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
  • Wyróżnienie dla Natalii Drzewieckiej (IIC) w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem".
  • Magdalena Nawrotek z klasy I B zdobyła II nagrodę w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem".
  • Projekt Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości pod nazwą „Topolska Akademia Przedsiębiorczości" zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Innowacji i Twórczości w Edukacji.
  • Marcin Mikołajczyk (II C) został zwycięzcą eliminacji powiatowych XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich OTWP.
  • Wyróżnienie dla Weroniki Łopacińskiej (IIIE) w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces".
  • I miejsce dla szkolnego chóru „Pierożki" w Międzywojewódzkim Konkursie Wokalnym „Muzyczne potyczki".
  • Wyróżnienie dla Weroniki Łopacińskiej (IIIE) w Międzywojewódzkim Konkursie Wokalnym „Muzyczne potyczki" za interpretację utworu „Nierealny osiągalny" Mieczysława Szcześniaka.
  • I miejsce w Mistrzostwach  Powiatu Gimnazjów w Piłce Siatkowej Chłopców.
  • Kaja Stelmaszewska uczennica klasy III B została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • Kaja Stelmaszewska uczennica klasy III B została  laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • Kaja Stelmaszewska uczennica klasy III B została  laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • II miejsce w VIII Przeglądzie Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych „Gimnazjalne spotkania z mitologią” w VI LO im. J. Lelewela w Łodzi.
  • Zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiego Konkursu „Upcyclingowy zawrót głowy”.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w halowe piłce nożnej dziewcząt.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Łęczyckiego w Piłce Halowej Chłopców.
  • Udział w finale  Konrada Bratosiewicza (kl. IIIB) w zawodach III stopnia konkursu „Matematyka moja pasja" organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ wraz z Łódzkim Kuratorem Oświaty.
  • Kaja Stelmaszewska uczennica klasy III B została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie oraz Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego zorganizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • Wyróżnienie dla zespołu „Ekonomistki" (Iga Andrzejczak, Paulina Cieślak, Justyna Durys, Katarzyna Oleska, Emilia Wójcik, Izabela Wójcik- uczennice klasy ID) w konkursie fotograficznym w ramach programu „Młodzi Przedsiębiorczy" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • II miejsce dla szkolnego chóru Pierożki w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy".
  • III miejsce Weroniki Łopacińskiej (IIIE)w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, która wykonała pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie".
  • Wyróżnienie dla Krzysztofa Kowalskiego (IIIA) w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek za wykonanie kolędy „Mędrcy świata".
  • Zakwalifikowanie się Kai Stelmaszewskiej, Moniki Góry i Karoliny Bechcińskiej ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości do etapu okręgowego ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.
  • I miejsce w województwie za realizację projektu z edukacji patriotycznej „Od Legionów Polskich do niepodległości i obrony II Rzeczypospolitej".
  • Wyróżnienie dla szkolnego chóru Pierożki w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej, w Dzień Narodzenia".
  • III miejsce dla Aleksandry Jastrzębskiej (IB) i  Natalii Drzewieckiej  (IIC) , I miejsce dla  Krzysztofa Kowalskiego(IIIA) w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej, w Dzień Narodzenia" za perfekcyjne wykonanie kolęd „Gdy śliczna panna" i „Mędrcy świata".
  • II miejsce, wyróżnienie dla: Aleksandry Kubiak (IIC), Agaty Prokop (IIA) w wojewódzkim konkursie  plastyczno – fotograficznym  „Mów o prawach człowieka” organizowanym przez Instytut Działań Twórczych w Łodzi (praca plastyczna).
  • Wyróżnienie dla Patrycji Cichockiej (IIA) w wojewódzkim konkursie  plastyczno – fotograficznym  „Mów o prawach człowieka” organizowanym przez Instytut Działań Twórczych w Łodzi (praca fotograficzna).
  • II miejsce zespołowo: Dominika Gajewicz (IIIB), Martyna Poluchowicz (IIIB), Adrian Szczęsny (IIIB) w finale ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Gimnazjalne potyczki” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • I, II miejsce oraz wyróżnienie w występach solowych dla: Niny Stasiak (IIIA), Martyny Poluchowicz (IIIB), Julii Doniak (ID) w Otwartym Konkursie Tanecznym.
  • I wyróżnienie w duecie dla Elizy Kwiatkowskiej (IIC) i Żanety Kosińskiej (IIC).
  • Wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Językowych.
  • Nagroda w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Językowych dla najlepszej aktorki Martyny Poluchowicz (IIIB).
  • Nagroda dla szkolnego chóru Pierożki w VII Otwartym Konkursie Wokalnym „Mikrofon dla każdego".
  • I miejsce w województwie łódzkim oraz II miejsce w kraju Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w rankingu Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uzyskanie przez panie Jolantę Kuropatwę i Agnieszkę Wyrzykowską tytułu najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie łódzkim.
  • I, II miejsce miejsce oraz wyróżnienie dla: Aleksandry Kubiak (IIC), Patrycji Cieślachowskiej (IIC), Piotra Kubatko (IF) w Międzygminnym konkursie plastycznym „100 lat zaklęte w podróży".
  • Nagroda specjalna w XX Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół.
  • I miejsce oraz wyróżnienie dla: Magdaleny Nawrotek (IB), Natalii Drzewieckiej (IIC) w III edycji Konkursu na Audiobook  „Czarcie historie" organizowanego przez MiPBP w Łęczycy.
  • II miejsce w grze terenowej „Tropami żołnierzy niepodległości".
  • I miejsce dla Marcina Mikołajczyka (IIC) w IX edycji Konkursu Fotograficznego „Moja Mała       Ojczyzna – miejsce warte zobaczenia" organizowanego przez MiPBP w Łęczycy.
  • I, II, III miejsce dla: Patrycji Cichockiej (kl. IIA), Julity Dębowskiej (kl. IIB) i Marty Bednarek(kl. IIID) w VI Biegu Papieskim.
  • II miejsce drużyny dziewcząt, III miejsce drużyny chłopców w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  • II miejsce Natalii Drzewieckiej w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • I, III miejsce oraz wyróżnienie dla: Natalii Drzewieckiej (kl. IIC), Magdaleny Nawrotek (kl. IB), Dagmary Sobczak (kl. IIA) w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".

 

W roku szkolnym 2013 - 2014                                            

 

  • Wyróżnienie specjalne w 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW dla reportażu „Czy rodzice rozmawiają z nami o seksie?" autorstwa Zuzanny Bechcińskiej pisanego pod okiem B. Doniak.
  • I, II, III miejsce dla: Patrycji Cichockiej (kl. IIA), Julity Dębowskiej (kl. IIB) i Marty Bednarek(kl. IIID) w VI Biegu Papieskim.
  • II miejsce drużyny dziewcząt, III miejsce drużyny chłopców w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
  • II miejsce Natalii Drzewieckiej w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • I, III miejsce oraz wyróżnienie dla: Natalii Drzewieckiej (kl. IIC), Magdaleny Nawrotek (kl. IB), Dagmary Sobczak (kl. IIA) w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • Wyróżnienie specjalne w 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW dla reportażu „Czy rodzice rozmawiają z nami o seksie?" autorstwa Zuzanny Bechcińskiej pisanego pod okiem B. Doniak.
  • IV miejsce szkolnej gazety „Półserio" w 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW.
  • III miejsce szkolnej gazety „Półserio" w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy".
  • Zespół uczniów ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie NBP na scenariusz komiksu ekonomicznego.
  • Konrad Bratosiewicz zdobył I miejsce, Kaja Stelmaszewska II miejsce, a Agnieszka Augustyniak zdobyła wyróżnienie w finale ogólnopolskiego konkursu "Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów".
  • Uczeń  klasy  I c  Marcin Mikołajczyk 27 marca 2014r. zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom„ w II grupie wiekowej.
  • Zespół Chelsea Fashion ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości (Dominika Gajewicz, Martyna Poluchowicz, Jagoda Zawierucha, Julia Zawierucha- klasa IIb) został finalistą w ogólnopolskim programie Młodzi Przedsiębiorczy organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski.
  • Zespół "Pomocna dłoń" ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zdobył III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2014 za zrealizowanie projektu "Duże problemy małych ludzi".
  • Agnieszka Augustyniak, Kaja Stelmaszewska i Konrad Bratosiewicz zostali finalistami IX edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów.
  • Dwa zespoły uczniowskie „Supermanki” i  „Chelsea Fashion” ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zwyciężyły w konkursach w ramach „Wirtualnego Festiwalu Młodych Przedsiębiorczych” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskie.
  • Zespół uczniowski realizujący projekt „Duże problemy małych ludzi” został finalistą w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie „IDEA 2014” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • Szkolny chór Pierożki laureatem II miejsca w kategorii zespoły w Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Żaczek 2014.
  • Natalia Drzewiecka (kl. IC) laureatką II miejsca w kategorii soliści w Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Żaczek 2014.
  • Julia i Jagoda Zawieruszanki (kl. IIB) zostały posłankami na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
  • Nina Stasiak (kl. IIA) zajęła I miejsce w kategorii soliści do  lat 15 w konkursie tanecznym Mój jest ten kawałek podłogi organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy.
  • Alicja Wróblewska (kl. IIIB) i Monika Góra (kl. IIB) zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu  Jan Paweł II - Papież Słowianin.
  • Uczniowie klasy III B Żaneta Kubiak, Paulina Cieślak i Jakub Radoszewski zostali laureatami II miejsca w II Praktycznym Konkursie Chemicznym  Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie  organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.
  • Wyróżnienie w kategorii zespoły dla szkolnego chóru Pierożki w Międzypowiatowym Konkursie Muzyczne potyczki.
  • III miejsce w kategorii soliści dla Natalii Drzewieckiej w Międzypowiatowym Konkursie Muzyczne potyczki.
  • Wyróżnienie w kategorii soliści dla Weroniki Łopacińskiej w Międzypowiatowym Konkursie Muzyczne potyczki.
  • Kaja Stelmaszewska uczennica klasy II B została  laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • Alicja Wróblewska uczennica klasy IIIB  została  laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w halowej piłce nożnej chłopców.
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Gimnazjalnych w halowe piłce nożnej dziewcząt.
  • Uczniowie: Jagoda Zawierucha (IIB ), Julia Zawierucha (IIB) oraz Krzysztof Trzecia(ID) zostali stypendystami w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Opiekunem dydaktycznym gimnazjalistów jest pani Agnieszka Wyrzykowska.
  • I miejsce szkolnego chóru Pierożki w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
  • Wyróżnienie w kategorii solistów dla Martyny Wdowiak (IIIB) w Międzypowiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
  • III miejsce w kategorii zespołów szkolnego chóru Pierożki w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
  • I miejsce w kategorii par dla Martyny Poluchowicz i Igora Kuropatwy w Otwartym Konkursie Tanecznym organizowanym przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.
  • III miejsce w kategorii par dla Martyny Poluchowicz i Wiktorii Józwiak oraz wyróżnienie dla Wiktorii Józwiak i Pawła Martofla w Otwartym Konkursie Tanecznym organizowanym przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.
  • III miejsce w kategorii solistów dla Niny Stasiak (IIA) oraz wyróżnienia dla Natalii Królak (ID) i Elizy Kwiatkowskiej (IC) Otwartym Konkursie Tanecznym organizowanym przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.
  • Już po raz czwarty Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej otrzymało tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a działający w nim Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych, najlepszymi okazały się Panie Agnieszka Wyrzykowska i Jolanta Kuropatwa, opiekunki SKP. Nauczycielkom wręczono statuetki - Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości 2013.
  • I miejsce Weroniki Łopacińskiej w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Rozszumiały się wierzby płaczące".
  • I miejsce Julity Dębowskiej (kl. IB) w biegu na dystansie 600 m w zorganizowanym w Łęczycy V Biegu Papieskim, którym uczczono  35. rocznicę pontyfikatu papieża – Jana Pawła II.
  • Nagroda w Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół
  • III miejsce Natalii Drzewieckiej (kl. IC)w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę".
  • I, III miejsce oraz wyróżnienie dla: Natalii Drzewieckiej (kl. IC)  Elizy Kwiatkowskiej (kl. IC) Dagmary Sobczak (kl. IA) w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Pięknie opowiedzieć Ojczyznę",
  • Zespół uczniowski o nazwie "Miłoszanie" (Natalia Kacprowicz z 3 a, Julia Zaborowska, Gabriela Zadrą, Magdalena Rosolak i Mariusz Kamiński z 3 c) zwyciężył w Wirtualnym Festiwalu Historii Najnowszej przeprowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej dzięki sondzie na temat "Co znaczy dla mnie patriotyzm?", która została najwyżej oceniona spośród nagrań nadesłanych z całej Polski, zarówno ze szkół gimnazjalnych jaki i ponadgimnazjalnych.

 

W roku szkolnym 2012 - 2013

  • Tytuł ,,Szkoła Odkrywców Talentów" - przyznawany szkołom, które podejmują systemowe działania na rzecz ucznia zdolnego, w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.
  • Zajęcie III miejsca w kategorii przedstawienia podczas VI Generalnego Zjazdu Klubów Europejskich Województwa Łódzkiego przez uczennice: Kingę Galant, Ewelinę Budner, Angelikę Kujawę i Julię Kowalczyk.
  • Uczennica klasy II e – Daria Kujawa na etapie powiatowym zajęła I m-ce w Konkursie Plastycznym  „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Opiekun – p. Andrzej Łuczak 
  • W eliminacjach Powiatowych Konkursu Plastycznego "Zapobiegamy pożarom" w grupie gimnazjalnej,  nasze uczennice zajęły następujące miejsca: I m-ce Adrianna Tyszkiewicz z klasy III d; III m-ce Natalia Gadulska z klasy III a.
  • Zespół uczniowski ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości został finalistą w ogólnopolskim programie „Młodzi Przedsiębiorczy” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski.
  • Adrianna Tyszkiewicz ( III d) na etapie wojewódzkim zajęła I m-ce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Praca Adrianny przeszła do eliminacji centralnych. Opiekun – p. Andrzej Łuczak
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie NBP na przygotowanie planu kampanii społecznej dotyczącej akcji „Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz”. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyko związane z zaciąganiem wysoko oprocentowanych pożyczek tzw. „chwilówek”.
  • W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój talerz zdrowia” nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: I m-ce Julia Zawierucha (I b), II m-ce Rafał Idczak (II c), III m-ce Ewelina Budner (II f).
  • Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój talerz zdrowia”: Dominika Kujawa (II e), Daria Kujawa (II e), Daria Kujawa (II e), Magdalena Grzywaczewska (II c), Kamila Banaszewska (III a), Jagoda Zawierucha (I b)
  • Gimnazjum im. Cz. Miłosza zostało wyróżnione Znakiem Jakości Interkl@sa.
  • W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Chroń naszą planetę – segreguj śmieci”: I m-ce Kamila Kowalczyk ( III d ), II m-ce Natalia  Jaranowska (III a). Wyróżnienia: Wioletta Nowak ( I E ), Agnieszka Olczak ( III D )
  • W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Oszczędzamy energię”: I m-ce Kamila Banaszewska ( III A ), II m-ce Dominika Gajewicz (I B ), III m-ce Milena Kupis (I B ).
  • Wyróżnienie  w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ”Radość w moim życiu” – Ewelina Kołodziejczyk (III F)
  •  I m-ce Ewelina Budner (IIF) w konkursie plastycznym „Malujemy poezję Miłosza” 
  • Wyróżnienie  w V Otwartym Konkursie Tanecznym ”Mój jest ten kawałek podłogi” otrzymała w kategorii soliści – Nina Stasiak (I a)
  • V m-ce naszej szkolnej drużyny w II Turnieju Wiedzy o Regionie organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I e (Dominika Walczak, Marta Wiśniewska, Monika Łopacińska , Justyna Kuleczka, Wioletta Nowak, Agnieszka Szczepanik) oraz gościnnie Krzysztof Kowalski z klasy I a.
  • Alicja Wróblewska z klasy II b została  finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Tym samym znalazła się w gronie 25 najlepszych gimnazjalistów w województwie łódzkim.
  • Jakub Jasiaczek z klasy IIIA został finalistą XVIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej"
  • Agnieszka Olczak z klasy III D została laureatką XVIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość  i granice Rzeczpospolitej"
  • Julia Zawierucha z klasy IB została laureatką XII edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego. Celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznej młodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań. Program Stypendialny jest realizowany przez Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie.
  • Dominika Orłowska z klasy ID, Daria Grodecka z kl. IE, Natalia Krystek z kl. IE zajęły I miejsce w "XIII Regionalnym Pokazie Potraw Ziemi Łęczyckiej" pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek i p. Marty Kowalczyk.
  • Paulina Domagała z klasy IID zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim "Pięknie być człowiekiem" a Agnieszka Walczak z klasy IIIA - miejsce III. Dwa wyróżnienia powędrowały do Kamili Banasiak kl. IIID i Pauliny Granosik (kl. IIB)
  • Mateusz Szarwas z klasy IIIa zajął I miejsce, a uczennice klasy IIa Martyna Ratajczyk, Kamila Olejniczak i Natalia Kacprowicz zajęły II miejsce w I Praktycznym Konkursie Chemicznym „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej. Konkurs odbywał się pod patronatem merytorycznym Rektoratu Politechniki Łódzkiej.
  • Agnieszka Olczak (IIID) i Jakub Jasiaczek IIIA zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • Mateusz Szarwas (IIIA) , Martyna Ratajczyk (IIA), Kamila Olejniczak (IIA), Natalia Kacprowicz (IIA) - Finaliści I Praktycznego Konkursu Chemicznego „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”
  • Sebastian Trzeciak zakwalifikował się do III etapu konkursu „Matematyka moja pasja” organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ wraz z Łódzkim Kuratorem Oświaty.
  • Mateusz Szarwas IIIA jest finalistą konkursu przedmiotowego z biologii.
  • Martyna Drzewiecka (IIID) zdobyła II miejsce w konkursie wojewódzkim pt. „Muzyczne potyczki”. Otrzymała także wyróżnienie w „Przeglądzie kolęd i pastorałek” organizowanym  w łęczyckim Domu Kultury Wyróżnienie w tym samym konkursie otrzymał uczeń klasy IA Krzysztof Kowalski.
  • Laureatami IV tury ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Pieniądzu NBP zostali członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości - Paulina Granosik oraz Michał Stasiak z klasy 2b, a tury VII- Monika Góra z klasy 1b.
  • Uczennica Magdalena Nagórniewicz (IIIf) zajęła II miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym -"Moja Mała Ojczyzna - Historia pomników w obiektywie" zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę w Łęczycy.
  • Uczniowie Agnieszka Olczak (IIId) i Jakub Jasiaczek (IIIa) zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej"
  • Uczniowie: Agnieszka Augustyniak (2b), Karolina Bechcińska (1b), Dominika Marciniak (1c), Sebastian Trzeciak (3d), Kaja Stelmaszewska (1b)  zostali stypendystami w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Opiekunami dydaktycznymi gimnazjalistów są Panie Jolanta Kuropatwa, Wioletta Łuczak i Agnieszka Wyrzykowska. Stypendia naukowe nasi gimnazjaliści otrzymywać będą przez rok. W tym czasie realizować będą indywidualne programy rozwoju z wybranych przedmiotów kierunkowych: Agnieszka z wiedzy o społeczeństwie; Karolina, Kaja, Dominika i Sebastian z matematyki.
  • Już po raz trzeci Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej otrzymało tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a działający w nim Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych, najlepszymi okazały się Panie Agnieszka Wyrzykowska i Jolanta Kuropatwa, opiekunki SKP. Nauczycielkom wręczono statuetki - Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości 2012.
  • Wyróżnienie dla szkolnej gazety „Półserio” w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy”
  • II miejsce szkolnej gazety „Półserio” w 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW
  • Nagrody dla internetowej wersji gazety „Półserio” – wydania z listopada, grudnia i marca 2012/2013r. - w programie JUNIOR MEDIA. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.


W roku szkolnym 2011 - 2012

  • Komitet inwestycyjny „Mistrzowie Transakcji” (Łukasz Banasiak, Bartek Bechciński, Julek Janica, Sebastian Trzeciak, Igor Urbanek) działający w ramach Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości brał udział się w wojewódzkich półfinałach VI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Z klasy do kasy”. Organizatorami konkursu są: Agora S.A, NBP, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga. „Mistrzowie Transakcji” okazali się najlepszym gimnazjalnym zespołem inwestycyjnym w województwie. Opiekunem grupy była p. Agnieszka Wyrzykowska.
  • Gimnazjum im Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2012.
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości zdobył wyróżnienie w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Opiekunami SKP są Panie Jolanta Kuropatwa i Agnieszka Wyrzykowska.
  • Alicja Wróblewska z klasy I B została laureatką XI edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznej młodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań. Stypendium jest przyznawane uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub gdy uczeń zasłużył się czymś szczególnym dla swojego regionu (np. wybitny sportowiec, społecznik, talent artystyczny, programista, hobby, pasja itp.). Program Stypendialny jest realizowany przez Europejską Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie.
  • Laureat 17. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW – PISMAK ROKU 2012 dla Mileny Olczak z redakcji „Półserio”. Opiekun laureatki – p. Sławomir Doniak.
  • Nagroda dla internetowej wersji gazety „Półserio” – wydanie z lutego 2012 r. - w programie JUNIOR MEDIA. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.
  • Adrianna Radoszewska i Sebastian Trzeciak zostali stypendystami w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest Pani Agnieszka Wyrzykowska.
  • Już po raz drugi Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej otrzymało tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a działający w niej Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych, najlepszymi okazały się Panie Agnieszka Wyrzykowska i Jolanta Kuropatwa, opiekunki SKP. Nauczycielkom wręczono statuetki - Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości 2011.
  • 26 września 2011 roku Gimnazjum im Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej po raz kolejny otrzymało certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego. Do otrzymania certyfikatu przyczynili się nauczyciele i uczniowie podejmujący działania promujące zdrowy styl życia. Certyfikat otrzymaliśmy na okres pięciu lat - do 31 sierpnia 2017 roku. Koordynatorzy SSPZ Bożena Kuś i Małgorzata Przybylak.
  • III miejsce szkolnej gazety „Półserio” w 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych MAM FORUM PISMAKÓW
  • Tytuł: „PISMAK ROKU 2012” dla Mileny Olczak z redakcji „Półserio”. Opiekun laureatki – p. Sławomir Doniak.
  • III miejsce szkolnej gazety „Półserio” w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy”
  • Nagrody dla internetowej wersji gazety „Półserio” – wydania z lutego, kwietnia i maja 2012 r. - w programie JUNIOR MEDIA. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.


W roku szkolnym 2010 - 2011

  • Julka Kosecka z klasy 3 b znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Sfotografuj wolność”. W nagrodę otrzymała zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego na obchody Święta Wolności 4 czerwca 2011 r.
  • I miejsce gazety szkolnej „Półserio” w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „POTĘGA PRASY” organizowanym przez tygodnik „Angorka”. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.
  •  Wyróżnienie dla gazety szkolnej „Półserio” w Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych 16. MAM Forum Pismaków organizowanym przez FUNDACJĘ NOWE MEDIA w Warszawie. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.
  • I miejsce gazety szkolnej „Półserio” w XII Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści” pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi oraz tygodnika „Angorka”, działającej pod opieką p. Sławomira Doniaka i Barbary Doniak.
  • Karol Grzelak, uczeń klasy III b, zdobył II miejsce w XI MIĘDZYPOWIATOWYCH POTYCZKACH MATEMATYCZNYCH organizowanych przez Otwartą Pracownię Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”. W konkursie brali udział uczniowie - laureaci Powiatowych Potyczek Matematycznych z powiatów województwa łódzkiego.
  • I miejsce zespołu: A. Dudkiewicz, K. Walczak, A. Walczak, W. Zalewska w ogólnopolskim konkursie programu Młodzi Przedsiębiorczy; udział w Ogólnopolskiej Gali w NBP w Warszawie.
  • Zespół uczniowski, realizujący projekt „Łączymy pokolenia”, został finalistą w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie „IDEA 2011” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Polsko- Amerykańską Fundację Wolności.
  • Grzeczne diabełki – zespół uczniowski młodych przedsiębiorczych z I A, został finalistą konkursu organizowanego przez CEO i NBP w programie Młodzi Przedsiębiorczy. Finaliści zostali zaproszeni na galę wręczenia nagród w Narodowym Banku Polskim, która odbędzie się w dniach 13-14 maja 2011 roku. Grupa pracowała pod kierunkiem p. Jolanty Kuropatwy.
  • Karol Grzelak zajął I miejsce, a Ilona Graczyk II miejsce  w konkursie „Powiatowe Potyczki Matematyczne”.
  • I miejsce zespołowo w V Powiatowym Konkursie Matematycznym „Nie tylko dla orłów…” organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie.
  • Karol Grzelak, uczeń klasy III B, zajął III miejsce w V Powiatowym Konkursie Matematycznym „Nie tylko dla orłów…”.
  • Ilona Graczyk uczennica klasy III B została finalistką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii. Ilona pracowała pod kierunkiem p Jolanty Kuropatwy.
  • Karol Grzelak, uczeń klasy III B, został laureatem konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Sukces Karola wspierała pani dr Iwona Bartczak.
  • Edyta Gmerek ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na pracę pisemną promującą płatności bezgotówkowe organizowanym przez Narodowy Bank Polski.
  • Anna Głyda i Katarzyna Janiak zostały stypendystkami w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Opiekunami dydaktycznymi uczennic są nauczycielki matematyki- Wioletta Łuczak i Agnieszka Wyrzykowska.
  • Szkoła otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości 2010, a działający w niej Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepszy w Polsce. Wśród nauczycieli szkół gimnazjalnych, najlepszymi okazały się Dorota Wyrzykowska- nauczycielka matematyki i Jolanta Kuropatwa-nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wicedyrektor szkoły. Nauczycielkom wręczono dyplomy i statuetki - Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości 2010.
  • Julia Kosecka i Dominika Woźniak ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zajęły I miejsce w kategorii gimnazjum w ogólnopolskim konkursie pt. „Nasz Szkolny Klub Przedsiębiorczości w obiektywie” organizowanym przez Narodowy Bank Polski.


W roku szkolnym 2009 - 2010

  • Przedstawiciele Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie "Idea 2010" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
  • III miejsce gazety szkolnej „Półserio” w Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych 15. MAM Forum Pismaków organizowanym przez FUNDACJĘ NOWE MEDIA w Warszawie. Opiekunami młodych redaktorów są Barbara Doniak i Sławomir Doniak.
  • II miejsce gazety szkolnej „Półserio” w XI Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści” pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi oraz tygodnika „Angorka”, działającej pod opieką p. Sławomira Doniaka i Barbary Doniak.
  • I miejsce w konkursie recytatorskim pt "Pięknie być człowiekiem" - etap podstawowy, zajęła Patrycja Bindas, natomiast wyróżniona przez jury konkursu została Ewelina Góralczyk.
  • II miejsce w Ogólnopolskim programie "Rozczytana Szkoła" pod kierunkiem p. Katarzyny Bednarek i p. Agnieszki Modlińskiej Anna Wojtczak, uczennica klasy III, została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Losy bliskich i losy dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989 ". Sukces Ani wspierała pani mgr Renata Kubiak.
  • Redakcja szkolnej gazetki "Półserio" zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Szkolnych - Forum Pismaków, działająca pod opieką p. S. Doniaka.
  • Kamila Rogala zajęła I miejsce, a Łukasz Kawecki II miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie.
  • W dniu 26 maja 2010 w Sali Kolumnowej Sejmu RP miał miejsce finał Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej “20 lat wspólnie”. Do Akcji, której celem było upamiętnienie dwudziestej rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, przystąpiło ponad 1000 szkół, 1120 nauczycieli i 193 samorządy. Do udziału w finale MAO „20 lat wspólnie” zakwalifikowało się Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej jako jedyna szkoła z powiatu łęczyckiego i jedna z trzech z województwa łódzkiego. Ciężka praca uczniów została doceniona. Na Gali w Sejmie RP uczniów realizujących program reprezentowały: Ilona Graczyk, Julia Kosecka, Weronika Granosik i p. J. Kuropatwa, pod kierunkiem której młodzież realizowała projekt. Zaproszenie na uroczystość przyjął również Wójt Gminy Łęczyca Pan Andrzej Wdowiak. Gratulacje złożyła nam Pani Minister Katarzyna Hall oraz posłowie i przedstawiciele Koalicji na rzecz Historii Najnowszej w Edukacji.
  • Gimnazjalistki z Topoli Królewskiej absolwentkami Akademii Managera Ilona Graczyk z klasy II B i Gabriela Zawierucha z klasy ID ukończyły Akademię Managera, zajmując I miejsce w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów zrzeszonych w Szkolnych Klubach Przedsiębiorczości. Kinga Święcka z II B otrzymała wyróżnienie.
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości zdobył wyróżnienie w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Szkolny Klub Przedsiębiorczości prowadzony przez Panie Jolantę Kuropatwę i Agnieszkę Wyrzykowską najlepszym klubem przedsiębiorczości w województwie łódzkim w kategorii gimnazjum;


W roku szkolnym 2008 - 2009

  • Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2009 - EWD
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie Narodowego Banku Polskiego oraz Miesięcznika „Eko i My” na pracę plastyczną – komiks pt.: Środowisko życia wybranego zwierzęcia z serii monet „Zwierzęta świata” dla Andżeliny Kuleczki ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.
  • II miejsce w ogólnopolskich eliminacjach do Konkursu Ekonomicznego „Gimnazjalne Potyczki” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Narodowy Bank Polski dla reprezentacji klasy IB
  • III miejsce w kategorii klas III gimnazjum w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów dla Patrycji Olczyk z klasy III A pod opieką p. Agnieszki Wyrzykowskiej
  • I miejsce w kategorii klas III gimnazjum w IV Powiatowych Potyczkach Matematycznych dla Patrycji Olczyk z klasy III A pod opieką p. Agnieszki Wyrzykowskiej
  • II miejsce w kategorii klas I gimnazjum w IV Powiatowych Potyczkach Matematycznych dla Ilony Graczyk z klasy IB pod opieką p. Agnieszki Wyrzykowskiej
  • I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Biblioteka to plus" organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filia w Łęczycy dla Kamila Góry
  • III miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Biblioteka to plus" organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filia w Łęczycy dla Darii Zasada
  • Uczennice: Olczyk Patrycja, Tomczak Anna, Pietrzak Agata zakwalifikowały się do finału konkursu matematycznego „Nie tylko dla orłów…”. Finał konkursu został przeprowadzony 30 marca 2009r. w ZSZ w Ozorkowie. W części indywidualnej Patrycja Olczyk zajęła II miejsce, w części grupowej dziewczyny zajęły III miejsce. Osoby wyróżnione to: Góra Karolina, Kaźmierczak Sebastian, Kolińska Martyna, Napieralska Emilia, Siciak Damian.
  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotoego z Historii - uczeń klasy III E Tomasz Dębski pod opieką p. Anny Lickowskiej;
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości prowadzony przez Panie Jolantę Kuropatwę i Agnieszkę Wyrzykowską najlepszym klubem przedsiębiorczości w województwie łódzkim w kategorii gimnazjum;
  • II miejsce w III Powiatowym Konkursie Poetyckim "Ziemia łęczycka rzeźbiona słowem" - uczennica klasy II E Marta Trocińska, III miejsce Patrycja Bindas, wyróżnienie Anna Makarowska II E pod opieką p. Barbary Doniak;
  • IV miejsce w finale Eliminacji Wojewódzkich XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego - Opoczno 2008 dla Magdaleny Stolińskiej z klasy III E pod opieką p. Barbary Doniak
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym dla Magdaleny Stolińskiej z klasy III E pod opieką p. Barbary Doniak
  • Wyróżnienie w konkursie literackim "Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania" dla uczennicy Justyny Banasiak z klasy III D pod kierunkiem p. Renaty Kubiak
  • I miejsce w Konkursie plastycznym "Kutrzeba" zorganizowanym przez Urząd Miasta w Łęczycy w ramach 69 rocznicy Bitwy nad Bzurą dla Darii Pachlińskiej z klasy II B oraz II miejsce dla Katarzyny Kotarskiej , III dla Anny Damilak z klasy II E pod opieką p. Andrzeja Łuczaka. Ponadto wyróżnienie otrzymali Kamila Suska z klasy II E Angelina Kuleczka z klasy III B, Patrycja Bindas z klasy II D.


W roku szkolnym 2007 - 2008

  •  I miejsce Szkolnej Drużyny Rycerskiej na II Jarmarku Benedyktyna Polaka w Łęczycy. Skład drużyny - "Miłoszan": Anna Tomczak, Katarzyna Kolejwo, Patrycja Olczyk, Emilia Napieralska, Katarzyna Walczak, Damian Grzelak, Adam Gluba, Sebastian Kaźmierczak Mateusz Nowak, Dawid kiciński /uczniowie klasy II A oraz II B.
  • I miejsce gazety szkolnej „Półserio” w X Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych „Gimnazjalni Żurnaliści” pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi oraz tygodnika „Angorka”, działającej pod opieką p. Sławomira Doniaka.
  • Uczennica klasy II C Martyna Kaczmarek została laureatką konkursu na "Posła Sejmu Dzieci i Młodzieży". Pierwszego czerwca 2008 roku wzięła udział w obradach XIV Sesji Sejmu Dzieci i  Młodzieży w Warszawie.
  • Uzyskanie Certyfikatu Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • Katarzyna Kolejwo uczennica klasy II A zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Daj szansę fortunie - zaprzyjaźnij się z ekonomią" organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja i Nauka przy współpracy NBP, WSIP oraz redakcji „Gazety Szkolnej”.
  • Emilia Napieralska uczennica klasy II B została wyróżniona za realizacje projektu CEO "Co łączy II B z Unia Europejską"nagrodę rzeczową.
  • Uzyskanie nominacji w programie Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • III miejsce w V Powiatowym Integracyjnym Festynie Rekreacyjno - Sportowym w Gimnazjum im Jana Pawła II w Łęczycy.
  • Patrycja Olczyk, Katarzyna Walczak i Anna Tomczak laureatkami ogólnopolskiego konkursu Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i CEO pt „Co zmieniło się w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?”.


W roku szkolnym 2006 - 2007

  • Uzyskanie certyfikatu udziału w projekcie „Świadomy i odpowiedzialny młody konsument” realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej,
  • Uzyskaliśmy nominację w programie Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości,
  • 16 uczniów klas trzecich po spełnieniu statutowych wymagań uzyskało  "Srebrne tarcze". To najwyższe wyróżnienie  otrzymali: Mioduska  Pamela, Zawalich  Marta, Barylska  Anita, Mamińska  Agata, Sobczyński Michał, Święcka  Maria, Zabłocki Piotr, Olczak Paulina, Kuropatwa  Maciej, Doniak  Luiza, Zmuda Dagmara, Królak Paulina, Bindas Monika, Antosiak Arkadiusz, Marchewa Małgorzata, Michalski  Patryk.
  • Gimnazjum uzyskało tytuł - "Nauczyciel z klasą", 
  • Gimnazjum zostało przyjęte do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i otrzymało Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie,
  • Uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w projekcie Fundacji Komandor "Pakiet Wrześniowy-Akademia Przedsiębiorczości". Program realizowany był przez uczniów klasy Id pod przewodnictwem wychowawczyni Agnieszki Wyrzykowskiej,
  • I miejsce w Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół ,
  • I miejsce w województwie w konkursie „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce”,
  • Finalista etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii,
  • III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”,
  • II miejsce w powiatowym konkursie „Książka lekarstwem duszy”,
  • Cztery równorzędne II miejsca i wyróżnienia w konkursie organizowanym przez KRUS na pracę literacką dotyczącą bezpiecznej pracy w rolnictwie,
  • I miejsce na wojewódzkim festiwalu piosenki niemieckojęzycznej,
  • III miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorskim – Kameny (jęz.niem),
  • I miejsce w powiatowym konkursie piosenki „Zostań idolem”,
  • III miejsce w międzygimnazjalnym konkursie matematycznym „Nie tylko dla orłów”,
  • I miejsce w Powiatowych Potyczkach Matematycznych,
  • II miejsce w powiatowym konkursie Czar Par,
  • II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Mat - Przyr.
  • I miejsce w etapie powiatowym ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Kiedy dzwonię po straż pożarną”,
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym,
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej,
  • II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w plażowej piłce siatkowej,
  • III miejsce w powiatowych biegach sztafetowych
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Gospodarczej zaowocował wpisaniem szkoły na listę 30-u najlepszych szkół w Polsce,
  • uczniowie zdali egzamin i uzyskali certyfikaty FIT2 z języka niemieckiego,
  • realizując projekt CEO uczniowie otrzymali tytuły „Uczeń z klasą” 
  • realizując projekt „Moje finanse. Z klasy do kasy” uczniowie uzyskali certyfikaty inwestora.


W roku szkolnym 2005 - 2006

  • Adam Kabat został finalistą konkursu "Co zrobisz, gdy wygrasz? Co zrobisz gdy przegrasz?" Ogólnopolskiej Akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł pod kierunkiem p. Alicji Zarzyckiej - Durdy,
  • II miejsce w finale Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym - uczeń Jarosław Stefaniak pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • I miejsce - w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat propagujący akcję Selektywnej Zbiórki Odpadów w Szkołach  - uczennica Agnieszka Jędrzejczak.
  • I miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  ( poziom klas I) - uczennica Kamila Kaźmierczak pod kierunkiem p. Małgorzaty Przybylak,
  • II miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  ( poziom klas II) - uczennica Pamela Mioduska pod kierunkiem p. Wioletty Jagielskiej,
  • III miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  (poziom klas II) - uczeń Arkadiusz Antosiak pod kierunkiem p. Małgorzaty Kilian,
  • I miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  (poziom klas III) - uczeń Krzysztof Romanowicz pod kierunkiem p. Agnieszki Wyrzykowskiej,
  • II miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  (poziom klas III) - uczeń Jarosław Stefaniak pod kierunkiem p. Agnieszki Wyrzykowskiej,
  • III miejsce - w Powiatowym Konkursie "Potyczki matematyczne"  (poziom klas III) - uczeń Jan Krajewski pod kierunkiem p. Agnieszki Wyrzykowskiej,
  • III miejsce - w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym „Czar Par” - Marlena Baranowska i Bartosz Lipiński,
  • Certyfikat uczestnictwa w programie Pakiet Wrześniowy opracowanym przez Fundację Komandor - uczniowie klasy III c - opiekun Agnieszka Wyrzykowska.


W roku szkolnym 2004 - 2005

  • I miejsce  w ogólnopolskim konkursie "Zostań Mistrzem" - uczeń klasy II B Adam Kabat.
  • I miejsce w Ogólnopolskim turnieju wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom" - etap powiatowy - uczeń klasy II E Jarosław Stefaniak.
  • I miejsce w etapie wojewódzkim X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego - "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego - Od Cedyni do Orszy 972 - 1514" - Marlena Baranowska z klasy II D oraz IV miejsce Anna Święcka z klasy II C.
  • II miejsce - drużynowo w V powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie ruchu Drogowego przez uczniów: P. Przybylak, K. Grzelaka, K. Wojciechowskiego pod kierunkiem p. Piotr Cieślarek.
  • III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • zakfalfikowanie się do etapu wojewódzkiego uczennicy K. Wiktorowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej - "Od Kochanowskiego do Szymborskiej" pod kierunkiem p. Renaty Kubiak,
  • II miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - kat dziewcząt pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • III miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej kat chłopców pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • II miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej w biegu 4 x 100 dziewcząt pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • III miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej w biegu 4 x 100 chłopców pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • I miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - rzut dyskiem uczennica Marlena Kaźmierczak pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • I miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - rzut kulą uczennica Marlena Kaźmierczak pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • II miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - rzut kulą  uczennica Ewelina Kaczmarek pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • II miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - w biegu na 100 m  uczennica Dagmara Zmuda pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • III miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - w biegu na 100 m  uczennica Kamila Wiktorowska pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • III miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - w biegu na 300 m  uczennica Pamela Mioduska pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • III miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - w biegu na 600 m  uczennica Łucja Sobola pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • II miejsce - w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej - rzut kulą uczeń Sebastian Wiktorowski pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,


W roku szkolnym 2003 - 2004

  • Gimnazjum uzyskało tytuł - "Szkoła z klasą", 
  • II miejsce w Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół pod kierunkiem p. Renaty Kubiak,
  • III miejsce - drużynowo w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego przez uczniów: Ł. Jóźwiaka, K. Lubowieckiego, P. Karasińskiego, Z. Rytczaka pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • II miejsce - drużynowo w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Świnicach Warckich przez uczniów: K. Adamczyka, Ł. Graczyka, E. Frątczaka, P. Karasińskiego, K. Kowalskiego, K. Kuleczkę, J. Szteca, M. Szymczaka, M. Wawrzyniaka, K. Wojciechowskiego pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • II miejsce  - drużynowo w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej, przez uczniów M.Kuzaniaka, M. Sobczyńskiego, K. Mankiewicz, R. Matusiaka, A. Sobora.
  • II miejsce - drużynowo w Międzygminny Turnieju Matematyczno - Przyrodniczo - Europejskim pt "Praktyczna wiedza przepustką do Europy" przez uczniów: M. Baranowską, B. Nagórniewicz, J. Krajewskiego, K. Mikołajczyka, M. Oborskiego pod kierunkiem p. Sylwii Gnatowskiej.
  • I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Piknie być człowiekiem" przez uczniów: K. Wiktorowskiego (I miejsce), P. Przybylaka (II miejsce).
  • II miejsce - drużynowo w IV powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie ruchu Drogowego przez uczniów: M. Sobczyńskiego, K. Grzelaka, K. Wojciechowskiego pod kierunkiem p. Sylwii Gnatowskiej.


W roku szkolnym 2002 - 2003

  • I miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym - "Moja gmina w Unii Europejskiej" zorganizowany przez SOS - W w Stęplewie i stowarzyszenie "Mamy Wielkie Serca", pod patronatem Starostwa Łęczyckiego i Łódzkiego Kuratorium Oświaty przez uczennicę Paulinę Łuczak pod kierunkiem p. Andrzeja Łuczaka,
  • I miejsce - drużynowo w III powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie ruchu Drogowego przez uczniów: A. Kowalski, P. Estal i P. Sobór pod kierunkiem p. Piotra Cieślarka,
  • I miejsce - drużynowo w III Okręgowym Przeglądzie Teatrzyków Językowych przez uczennice; A. Jędrzejczak, L. Jędrzejczak, E. Piotrowska, M. Nawrocka pod kierunkiem p. Barbary Kaźmierczak,
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim - "Pięknie być człowiekiem" przez uczennicę Malwinę Łuczak,
  • II miejsce - drużynowo w Powiatowym Turnieju Ortograficznym "Ortograficzne Wtorki", przez uczniów: A. Mielcarek, M. Balcerzak, G. Graczyk pod kierunkiem p. Renaty Kubiak,
  • II miejsce w VIII Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół, pod kierunkiem p. Renaty Kubiak i p. Anny Kowalskiej,
  • I miejsce w Konkursie Plastycznym - "Europa XXI wieku Kontynentem życzliwości i przyjaźni",
  • I miejsce  - drużynowo w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej przez uczniów: A. Kowalskiego, P. Sobczaka, D. Włodarczyka, M. Pieniążek, A. Mielcarek,
  • I miejsce w Dekonalnym Konkursie Wiedzy Religijnej,
  • I miejsce w regionalnym konkursie historycznym - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" przez ucznia M. Mierczyńskiego pod opieką p. Jolanty Kuropatwy,
  • II miejsce - drużynowo w Quizie Europejskim pt "Europa XXI wieku" zorganizowany pod patronatem Starostwa Łęczyckiego, wyprzedzając między innymi szkoły średnie. Uczniowie K. Grabarek, M. Balcerzak, P. Sobczak, A. Kowalski i T. Krupiński pod kierunkiem p. Aleksandry Flejszman,
  • II miejsce - drużynowo w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego pod kierunkiem p. Marcina Banasiaka,
  • II miejsce w XXIII Biegu im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie przez uczennicę  Joannę Zuchniewicz pod kierunkiem p. Marty Miarki,
  • Wyróżnienie w realizacji zadań - Programu GLOB (pierwsza dziesiątka w kraju).


W roku szkolnym 2001 - 2002

  • I miejsce - drużynowo w II powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie ruchu Drogowego pod kierunkiem p. Piotra Cieślarka,
  • II miejsce w XI Hufcowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej w Stęplewie pod kierunkiem p. R. Marciniaka, p. K. Gajdowicz, K. Gęgotek, M. Kawczyńskiej,
  • I miejsce w II Okręgowym Przeglądzie Teatrzyków Językowych w kategorii j. rosyjskiego oraz  j. niemieckiego pod kierunkiem p. Barbary Kaźmierczak i p. Aleksandry Flejszman.