Bądź dzieckiem dla zdrowia!

Pokaz taekwando, nauka zumby, przybicie piątki z mistrzem Polski juniorów w skokach wzwyż… To tylko niektóre z atrakcji, jakie miały miejsce 1 czerwca br. w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej. Wszystko to za sprawą Festynu Zdrowia zorganizowanego w ramach projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Czas na zdrowie”.

Dzień Dziecka uczniowie Miłoszówki rozpoczęli od obejrzenia filmów dotyczących prawidłowo zbilansowanej diety. Głodni informacji gimnazjaliści mogli później także pogłębić swoją wiedzę na temat żywienia w rozmowach z zaproszonym dietetykiem.

Po krótkiej przerwie deski sali gimnastycznej zamieniły się w scenę, a uczniowie koła teatralnego wystawili przedstawienie pt. „Wariacje na temat zdrowej żywności” przygotowane pod okiem p. Renaty Kubiak i p. Agnieszki Modlińskiej. Później uczniowie obejrzeli pokaz taekwando i wzięli udział w warsztatach zumby, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród pań.

Następnie cała społeczność szkolna przeszła na boisko, gdzie czekała na nią prawdziwa uczta, oczywiście uczta dla zdrowia! Szpinakowe muffinki, ciasto jaglane, pasty z ciecierzycy, kurczaka, orzeźwiająca lemoniada… Stoły uginały się po prostu od pysznych przekąsek. Na wysokości zadania stanęli również rodzice. Wcielili się oni w role kucharzy i przygotowywali najróżniejsze dania z grilla. Później gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w różnorodnych rozgrywkach sportowych, które prowadził nasz etatowy szkolny komentator – p. Marcin Tober.  Nagrody wręczał Maciej Kiendzierski, utytułowany skoczek wzwyż, absolwent gimnazjum w Topoli Królewskiej.

Festyn Zdrowia przygotowała grupa projektowa prowadzona przez p. Magdalenę Jasiaczek. Oby pierwszy czerwca na długo pozostał w pamięci uczniów i stał się dla nich motywacją do podjęcia zdrowego trybu życia nie tylko w Dzień Dziecka.

JRP2

Więcej zdjęć szukaj tutaj: