Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Komiks „Narysuj opowieść” rozstrzygnięty

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po majowym, podwójnym sukcesie naszych dziewczyn, jak doszła do nas kolejna informacja, że uczennice Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej zostały dostrzeżone w konkursie literacko - plastycznym „Narysuj opowieść”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Łęczycy.

Z naszej szkoły zgłosiliśmy kilka najciekawiej wykonanych komiksów, które w swojej formie i treści nawiązywały do głównych założeń konkursu. Jury dostrzegło talent aż czterech naszych uczennic, przyznając poszczególne miejsca i wyróżnienia:  Aleksandrze Śmiechowska (IF) – I miejsce, Matyldzie Banasiak (II D) – III miejsce,  wyróżnienie Milenie Olejniczak (IE) i nagrodę specjalną - Natalii Pyserze (III D).

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się 5 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy, na którą zostały zaproszone laureatki wraz z opiekunem. Organizatorzy, gratulując zwycięzcom, podziękowali za udział i zaprosili już do przyszłorocznych konkursów. Czekamy na kolejne sukcesy i gratulujemy!