Lidia i Justyna finalistkami OWR!

Tematyka maryjna tegorocznej Olimpiady Wiedzy Religijnej związana była z nawiedzeniem kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. ,,Oto Matka Twoja!” – takie hasło przewodnie towarzyszyło tegorocznym uczestnikom konkursu.

Eliminacje szkolne pomyślnie przeszły Justyna Głyda z klasy 2D oraz Lidia Majda i Izabela Wójcik z 3D. Uczennice musiały wykazać się szczegółową znajomością Ewangelii św. Jana, listu Biskupa Łowickiego z okazji XXV-lecia powstania diecezji oraz wybranych fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego. Lidia i Justyna zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce na etapie dekanalnym, a później reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystego finału w Wyższym Seminarium Duchowym w Łowiczu. Gimnazjalistki ponownie nie zawiodły, uzyskały bowiem dobre wyniki. Lidia zajęła dziesiątą lokatę, a Justyna uplasowała się na piętnastym miejscu. Warto dodać, że konkurencja była naprawdę duża – w olimpiadzie udział wzięło ponad sto szkół z całej diecezji łowickiej. Niewątpliwie wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu pomogła naszym gimnazjalistkom pełniej poznać niezwykłą postać jaką jest Maryja, Matka Zbawiciela!

BKup