Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Kilometry zdrowia

Zdrowie często bywa stanem ulotnym. Dlatego też, aby je zachować, należy stosować różne formy aktywności fizycznej, właściwie się odżywiać i poszerzać swoją edukację prozdrowotną.

Nasze działania były kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Trzymaj formę ponad normę” i stanowiły urozmaicenie prowadzonych działań w ramach profilaktyki zdrowia.  Tegoroczne podkręcania zdrowia rozpoczęliśmy parkiem trampolin, następnie warsztatami zumby okraszonymi poczęstunkiem fit,  a zakończyliśmy  spływem kajakowym i biegiem charytatywnym w Łodzi. Wrześniowy wyjazd do parku trampolin to świetna zabawa, która potrafi nieźle zmęczyć, ale i wyzwolić sporo endorfin, co jest niezwykle ważne do tego, by zachować równowagę między duchem a ciałem. Podobne emocje wywołuje również taniec, a jeżeli jest to jeszcze energetyczna zumba, to nic dziwnego, że w trakcie przerw, uczestnicy zabawy wzmacniali się zdrowymi sokami i przekąskami, przygotowanymi przez uczniów Miłoszówki.

Niewątpliwie najwięcej emocji wywołało trzydniowe spływanie kajakiem po Czarnej Hańczy, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnością synchronicznego wiosłowania oraz całkiem niezłą krzepą, by pokonać blisko 50 km. odcinek wijącej się rzeki. Jednak czego się nie robi dla zdrowia i malowniczych krajobrazów Suwalszczyzny, dodają z uśmiechem opiekunowie wycieczki p. B.Kaźmierczak i p. A. Łuczak, którzy przez blisko cztery dni  podziwiali z uczestnikami spływu urokliwe miejscowości (m.in. Burdeniszki, Wysoki Most ,Frącki, Wigry, Mikaszówkę).

Po mokrej zaprawie i wysiłku włożonym głównie w nasze ramiona i ręce, przyszedł czas, by rozgrzać nogi i wylać z siebie trochę potu, startując w IX łódzkim biegu charytatywnym „Daj piątaka na dzieciaka”. Pięciokilometrowy odcinek był dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem, gdyż trzeba było mierzyć się nie tylko z dystansem i zmęczeniem, ale również i z uczestnikami biegu, których było ponad 400. Nikt jednak nie zszedł z trasy, a linię mety przebiegliśmy w następującej kolejności: p. A.Łuczak, D.Królak (IIf), J.Stankowska (IIa), S.Starzyński (IIa), K.Kupis (Id), A.Koziorowska (If), A.Wolska (IIa), W.Paciorek (Id), M.Banasiak (IId), O.Pawlak (Id), p. B.Kaźmierczak.

Wszystkim gratulujemy i czekamy, by nadal trzymali formę ponad normę.

Andrzej Łuczak